Ana sayfa Haberler Türkiye’nin İlk Bilim Kurgu Dizisi “Kutu” Final Verdi !

Türkiye’nin İlk Bilim Kurgu Dizisi “Kutu” Final Verdi !

PAYLAŞ

14 Eylül’de ilk bölümünü yayınlayan “Kutu” planlandığı gibi 19 Ekim 2016’da son bölümünü yayınlandı. İki üniversite öğrencisinin başından geçenleri anlatan “Kutu” Türkiye’nin ilk bilim kurgu dizisiydi. Yazının devamı spoiler içermektedir diziye başlamak istiyor ya da daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız  buraya tıklayınız.

 

6 Bölümde neler yaşamıştık ?

En sık karşılaştığımız üniversiteli tiplerinden cafe kuşu Eren ve oyun delisi Fırat’ın kutuyu bulmalarından sonra oldukça eğlenmiştik. İlk bölümler genelde kutunun özelliklerini keşfetmekle geçmişti. Zamanla nasıl işlediğini çözdükten sonra kendi sorunlarına çözümler aramaya başlamışlardı. Tam köşeyi döndüklerini düşündüklerinde birden fazla sorun ile karşılaşmışlardı önce kutuyu insanlar üzerinde kullanmanın haksızlık olduklarını düşünmüşlerdi, sonraki bölümde ise peşlerine mafya takılmıştı.

screenshot_5

Dizi nasıl bitti ?

İlk bölümden sonra bölümlerin kısalığı sebebiyle izleyicilerin kalplerini kırsalar da son bölümde telafi etmeyi başardılar. Peşlerinde ki mafyayı atlatmak için kutuyu kullanan ikili uzun uğraşlar ve planlar sonunda mafyayı atlamayı başarırlar. Tam kurtulduklarını düşündüklerinde ise Kızılay da ki bir patlama yüzünden Eren hayatını kaybeder. Tek başına kalan Fırat kendi düşüncüleri içinde kaybolur ve peşlerinde ki mafya üyesini yakaladıktan sonra kutuyu yok eder.

 

Kutunun tüm bölümlerine ulaşmak için:

screenshot_3

Yorumlar