Ana sayfa Game Of Thrones Dizi Tywin Göründüğü Gibi Değil Mi? (Teori)

Tywin Göründüğü Gibi Değil Mi? (Teori)

PAYLAŞ

Bildiğiniz gibi Tywin fahişelere çok da sıcak bakan birisi değil. Bu teoride ele alacağımız şey ise ”Tywin gerçekten fahişelere sıcak bakmıyor muydu?”

Kralların Çarpışışması’nda üçüncü Tyrion bölümünde, Tyrion Shae’yi görebilmek için Chataya’nın Genelevi’ne gidiyor. Burada Alaya, Chataya’nın kızı ile özel bir odaya çıkıyorlar. Bu odada bir dolap ile gizlenmiş gizli bir geçit var. Geçit Rhaenys Tepesi’nin altındaki bir ahıra gidiyor. Tabii ki asıl giriş ahır. Yani bu geçitin amacı gizlice geneleve girmek. Tyrion Varys’e bu geçidin kim için yaptırıldığını sorduğunda Varys şöyle diyor:

Tünel başka bir El için yaptırılmıştı. Onuru ve ahlaklı duruşu yüzünden genelevlere açıkça gidemeyen bir El için. Chataya tünelin varlığını bir sır olarak sakladı.

Teorinin sahibine göre Varys Tywin’i kastediyor. Bunu desteklemek için sunduğu argümanlar ise şöyle:

  • Tywin her ne kadar fahişelerden nefret ediyor gibi görünse de Kılıçların Fırtınası kitabında Shae ile ilişkiye giriyor.
  • Tywin için onuru önemli.
  • Bir kral ya da kral elinin geneleve gitmesi açıkca hor görülmez. Aslında bu çoğu kral ve kral eli hakkında bilinen bir gerçektir. Başka hangi kral eli fahişelerle yatarken fahişelerle yatmadığı izlenimini korumak için bu kadar uğraşır ki?
  • Varys cümlesinde Chataya tünelin varlığını sır olarak sakladı diyor. Buradan tünelin Chataya’nın yaşamı içinde inşa edildiği anlamını çıkarabiliriz. Evet bu kesin bir şey değil ama Chataya’nın Genelevi çok uzun yıllar önce yapılmış gibi gözükmüyor.
  • Tywin babası zayıf iradeli olduğundan ve birçok metresi olduğundan ondan nefret ediyordu. Belki de elma, dalından o kadar da uzağa düşmüyordur.

Bu teoriye en büyük tezat, Tywin’in karısına olan bağlılığı.

Ek olarak George R.R Martin’e bu konu sorulduğunda ”Yorum yok. Teori üretebilirsiniz.” cevabı alınmış. Martin’e bir de ”Tüneli kazdıran Tywin miydi?” şeklinde sormuşlar buna ise ”İlginç teori.” demiş.

TEORİ BANA AİT DEĞİLDİR.

Yorumlar