Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Ubisoft Yöneticisi Tommy François Şirketten Kalıcı Olarak Ayrıldı!

Ubisoft Yöneticisi Tommy François Şirketten Kalıcı Olarak Ayrıldı!

PAYLAŞ

Hakkında cinsel taciz ve istismar konusunda suçlamalar bulunan Tommy François 2006 yılında Ubisoft ekibine katılmıştı. Ubisoft, François’in “şirketi kalıcı bir şekilde terk ettiğini” doğruladı . Başka ayrıntı verilmedi.

Innergy "Tommy Francois Interview" English Version PC Mac - YouTube

Ubisoft ekibinde durumlar oldukça karışık. Diğer bazı Ubisoft yöneticileri de ekipten ayrılırken, diğerleriyle ilgili soruşturmalar devam ediyor. Splinter Cell’in yaratıcı yönetmeni Maxime Béland, Ubisoft’un kendisine karşı yapılan suistimal iddialarını araştırmaya başlamasından bir ay önce istifa etti. Kısa bir süre sonra Ubisoft’un baş yaratıcılarından Serge Hascoët ve Kanadalı stüdyoların patronu Yannis Mallat da istifa etti.

Ubisoft CEO'su: Konsollar ölüyor, artık oyunları daha düşük ...

Guillemot’a yakın zamanda çevresinde neler olup bittiği hakkında sorulan sorulara şu şekilde cevaplar verdi:

“Bu davranıştan her haberdar olduğumuz an, aslında zor kararlar aldık ve bu kararların açık ve olumlu bir etkiye sahip olmasını sağladık. Bu çok önemli. Bazı kişilerin kendilerine duyduğum güvene ihanet ettiği ve Ubisoft’un paylaşılan değerlerine uymadığı artık açıklığa kavuştu. Temel değerlerim ve ahlakımdan asla ödün vermedim ve asla olmayacak.”

Yorumlar