Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Valve Yeni Bir Oyun Üzerine Çalışmaya Başladı!

Valve Yeni Bir Oyun Üzerine Çalışmaya Başladı!

PAYLAŞ

Valve ekibi uzun süredir gözükmediği oyun piyasasına sağlam bir geri dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Konsept çizim karakterler: Bölüm 1

Valve ekibinden aslında beklenen efsane oyunların 3.bölüm’ü yani devamıydı ama ekip daha başka bir yola girerek kendini riske atmayı tercih etti.

4 kişilik eşli oyuncu sistemi yani “MOBA” tarzını andıran bu oyun için ekip oyunun ismini henüz belirlemedi. Ancak şu an aktif olarak oynanan Dota 2‘nin yerini alabilir mi orası da apayrı bir merak konusu.

Araştırma projesi olarak şu anda Valve ekibi tarafından tasarlanan oyun, araştırmalarından çıkan bazı sonuçlara bağlı olarak şu an için ekip üyelerinin bazı demirbaşlarına göre “Oyun çağının altın elması olacak” şeklinde tanımlanıyor.

Konsept çizim karakterler: Bölüm 2

Dota 2 gibi tasarlanacak ama Dota 2‘den daha farklı ve güçlü içeriklere sahip olacağı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Umarız ki sağlam bir iş görürüz.

Bunun dışında araştırma sürecinden bahsetmiştik. Araştırma ekibi oyun için incelemelerini ve ne ekleyebilecekleri, ne yapabilecekleri konusunda yapımcılara ve patronlarına bizzat olayların bazılarını anlattılar ve tanıttılar. Sonuç olarak da çoğundan onay aldılar.

Valve tarafında akan sular durulmuyor anlaşılan resmen harıl harıl çalışıyorlarmış ancak bu oyun için çoğu oyuncu, oyun ilk duyurulduğu zamanlarda “Dota 2 özentisi bir oyun” diyerek yapımcılara isyan ettiler.

Ancak yapılan olayı yatıştırma açıklamalarında “Oyunu görmeden yorum yapmamak lazım” ifadelerinin kullanıldığı da gözlerden kaçmadı. Valve oyunculara ufacık bir sürpriz yaparak karakter konsept çizimlerini paylaştı. Gelin hep beraber inceleyelim;

Yorumlar