Ana sayfa Animeler Vampire Knight

Vampire Knight

PAYLAŞ

Vampire Knight kışın, karlı bir gecede, daha küçük bir kız olan Yuuki’nin bir vampirin saldırısına uğramasıyla başlar. Safkan bir vampir olan Kuran Kaname onu kurtarır. Kaname küçük Yuuki’yi sadece kurtarmakla kalmaz aynı zamanda onu özel bir yatılı okul olan Cross Akademisine ve dost olduğu müdüre emanet eder. Yuuki geçmişini hatırlamamaktadır.

Aradan 10 yıl geçmiştir. Yuuki yaklaşık 15 yaşlarına gelmiştir ve Müdür Cross’un okulunda çocukluk arkadaşı Zero ile birlikte muhafızlık yapmaktadır. Zero’nun ailesi Zero daha küçükken safkan bir vampir tarafından öldürülmüştür ve onu da Yuuki gibi müdür Cross büyütmüştür. Vampirlerden ölesiye nefret etmektedir.

vampire-knight-wallpaper-9918-hd-wallpapers
Yuuki, Zero (sağdaki) ve Kaname (soldaki)

Okul sabahları normal insan öğrencilere akşamları ise vampir olan öğrencilere hizmet etmektedir. Yuuki ve Zero’nun da görevleri gündüz öğrencilerini gece öğrencilerinden korumaktır. Kuran Kaname de gece sınıfındadır ve aynı zamanda diğer vampirlere liderlik etmektedir. Yıllar önce kurtardığı Yuuki’ye karşı ise garip bir ilgisi vardır.

Yuuki, ailesi ve geçmişi ile ilgili sırları öğrenmeyi çalışırken Kaname ve Zero ile birlikte bir aşk üçgeni oluştururlar.

Vampire Knight ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bir anime. İzleyicilerden genelde güzel not aldı ve mangaları Türkçeye dahi çevrildi. İşte opening’ini verelim, belki ilginizi çekecektir. Fantazya, iyi seyirler diler!

Yorumlar