Ana sayfa Dizi / Film Van Helsing Tanıtım

Van Helsing Tanıtım

PAYLAŞ

Ülke/USA

Yapım Yılı/2016

Sezon/1

Tür/Fantastik-Dram

IMDB PUANI/8-10

 

Van Helsing ismini neredeyse hepimiz duymuşuzdur, fakat bu Helsing sizin bildiğiniz Helsing’ten biraz farklı. Bir kadın vampir avcısını tanımaya hazır mısınız?

xVan-Helsing-Kelly-Overton-616x410.jpg.pagespeed.ic.qFzYlZ1fnF

‘’Vanessa Helsing, dünyaca ünlü vampir avcısı Van Helsing’in akrabasıdır. Aile görevi olarak vampir avcılığını benimseyen bir başka isimdir. Dünya’nın tehlikede olduğunu fark etmesiyle mücadelesi başlayacaktır.

Her şey gördüğü bir rüya ile başlayacaktır. Dünya’nın sonun nasıl olacağını gördüğünde bunun bir kabus olduğunu düşünür ancak gördükleri tek tek gerçekleşmeye başlar. Vampirler dünyayı istila etmeye hazırlanıyordur. Onları durdurabilecek tek kişi ise Vanessa Helsing’dir. Kanından gelen üstün güçleri ve yetenekleriyle vampirlerin korkulu rüyası haline gelir.’’

Vanessa uzun bir uykuya yatırılmıştır, vampir saldırıları dünyayı ele geçirince bir hastaneye bırakılmış ve askeri korumaya alınmıştır. Fakat görevler icabı ve vampirlerin artmasıyla asker sayısı hızlıca düşmüştür. Askeri birlikten son kalan Axel halen hastanede Vanessa’nın başında durmaktadır, ve hastane’nin erzağı hızla bitmektedir.  Hastane’nin son dokturuda vampir olmuştur ve Axel onu bir kafese kapatmıştır. Kendi kanı ile beslemektedir, olaylar hızlı bir akışa sahiptir ve Alex bunca süre yalnız kaldıktan sonra kafayı yemek üzeredir.  Ve birgün ön kapıdan sinyal gelir, yıllar önce giden askeri birlikten sadece bir kişi geri dönmüştür yanında ise bulduğu birkaç insanı getirmiştir. Fakat Axel’in yaptığı büyük bir hata’dır, aralarında bir hain vardır ve birkaç gün sonra o hain ön kapıyı açar. Bu olaydan yararlanan vampirler ise gece bir saldırı düzenler,  hastane halkı vampirler ile savaşırken içeriye sızan vampirler Vanessa’yı ısırırlar ve herşey böyle başlar…

VAN HELSING -- "Help Me" Episode 101 -- Pictured: Rukiya Bernard as Doc -- (Photo by: Dan Power/Helsing S1 Productions/Syfy)

13 bölümden oluşacak ilk sezonun başlama tarihi 23 Eylül 2016 Cuma olarak açıklanmıştır.

Ancak 1 Ağustos’ta özel bölüm yayınlanmıştır.

 

Yorumlar