Ana sayfa Dizi / Film Venom incelemesi (Spoilersız)

Venom incelemesi (Spoilersız)

PAYLAŞ

Öncelikle Venom’u izlemeye gitmeden, herkes gibi ön gösterimleri sonrası yapılan yorumları inceleyip, Rotten Tomatoes ve IMDB gibi sitelerin puanlarını görünce tamamen beklentim darmaduman olmuştu. Film sonrası bu kesime hak verdiğim birçok nokta olsa da keyif alarak izlediğimi söylemeliyim.

Çizgi roman takip edenlerin çok iyi tanıdığı, Örümcek Adam severlerin kim olduğunu iyi bildiği Venom’u tanımayanlar için filmin kısa bir özetini yapalım. Life Foundation isimli bir şirket, uzay üzerine yaptığı yatırımları ve incelemeleri sonrası, Dünya dışı bir varlık olan Symbiote’lar ile karşılaşıp bunları incelemeye başlarlar. Bu canlıların kendi bedenleri olmadığı için, yaşayan başka varlıkların bedenlerine girerek orada hayatta kalmaya çalışmaktadırlar. Eddie Brock (Tom Hardy) isimli ünlü bir gazeteci, Life Foundation’un insan bedenleri üzerine deneyler yapıp ölümlerine sebep olduğunu öğrenmesi sonrası bu konuyu araştırırken beklenmedik bir şekilde Venom isimli Symbiote kendisine bulaşmıştır.

Venom hikaye örgüsü, Venom’un Eddie Brock’a bulaşmadan öncesi için çok güzel ilerlerken, sonrasında inanılmadık bir şekilde hızlandığı, sanki yönetmenin filmi bir an önce bitirmek zorunda kaldığını hissettiğiniz bir tempoda bitmesiyle de sinema eleştirmenlerine bir noktada hak veriyorsunuz. Nedir buradaki bu acele!!! Uzun olsun ama güzel olsun…

Tom Hardy’nin yine çok iyi oynadığı bir film içerisinde karakterle uyumu özellikle sinema severler ve Venom’u tanıyanlar için izlemesi eğlenceli ve zevkli bir hal alıyor. Kendisinin daha önce belirttiği gibi filmden çıkarılan yaklaşık 40 dakikalık sahnelerini filmi izlerken çok rahat sezebiliyoruz. Bu gidişat çok rahatsız etmese de daha çok Venom-Eddie Brock sahnesinden mahrum kalmış olmaktan, onları birlikte daha çok görme zevkinin elimizden alınmış olması bizi üzen ayrı bir nokta oluyor.

Profesyonel anlamda bakacak olursak, çok güzel oyunculukların bulunduğu lakin senaryo bakımından oldukça zayıf kalması bir Venom sever olarak beni üzen kısım oldu. Çok aceleye getirilmesi, bağlantı kopuklukları, bazı yerlerde iyi olmayan replikler ve Tom Hardy hariç isimlerin çok geri planda kalması filmin dezavantajlarından bazıları. Ancak, Tom Hardy oyunculuğunu oldukça güzel konuşturup bir yerde filme denge getirmeye çalışmış.

Sonuç olarak, yapılan yorumlar bir yana bence Venom bu tarz filmlerden hoşlanan kişiler için izlemesi zevkli ve eğlenceli bir film. Bu filmi uzun süredir bekleyenlerin yorumlara aldırmadan gidip izlemelerini öneriyor ve yaptığımız yorumları da dikkate almalarını unutmamaları gerektiğini de tekrar hatırlatıyorum. İyi seyirler!

Unutmadan film sonunda ekstra 2 sahne daha var. İlki Venom devam filmi için bir referans, ikinci sahne ise yıl sonunda vizyona girecek Spider-Man: Into the Spider-Verse filminden bir kesit.

Fragman

Yorumlar