Ana sayfa Dizi / Film Viggo Mortensen’in En İyi 7 Filmi!

Viggo Mortensen’in En İyi 7 Filmi!

PAYLAŞ

Viggo Mortensen, Orta Dünya’da çok özel bir rolle tanınıyor olabilir, ancak uzun oyunculuk kariyeri boyunca bunun dışında sayısız projede yer aldı. Viggo, filmlerine tonlarca drama ekleyerek olaylara çok ciddi bir yaklaşım getirebilen inanılmaz yetenekli bir oyuncu. Filmografisi, büyük gişe rekorları kıran filmlerden daha küçük bağımsız filmlere kadar inanılmaz derecede etkileyici, Viggo her zaman inanılmaz roller üstlenir.

Far From Men (2015)

Viggo , öğretmen olan Daru’nun ana rolünü üstlenir ve cinayetle suçlanan bir köylüye eşlik etmek zorunda kalır. Normalde oldukça sessiz ve içine kapanık bir insan olduğu düşünüldüğünde, bu onun için zor bir görevdir, ancak kendi özgürlüğünü elde etmek için mücadele etmek için Mohamed ile bir bağ kurarken kabuğundan hızla çıkmaya başlar.

The Reflecting Skin (1990)

The Reflecting Skin, Bu film inanılmaz derecede tuhaf ve bir çocuğun bakış açısından anlatılıyor, bu filmde yaşayabilecekleri dehşetlere odaklanarak oldukça yoğun birçok yetişkin konuya değiniyor. Cameron, Viggo’nun oynadığı roldür ve filmin bu noktası için geri dönen, ancak yakınlarda yaşayan Dolphin’e aşık olan bir askerdir. Ancak, enerjisini çeken A-bomba testlerinden bir hastalığı var ve Viggo bu karakteri inanılmaz derecede iyi oynuyor.

A History Of Violence (2005)

A History of Violence , kesinlikle Viggo Mortensen’in en iyi performanslarından biri olan inanılmaz derecede sürükleyici bir film. Lokantası soyuluncaya kadar normal bir adam olan Tom karakterini canlandırıyor. Başkalarını korumaya çalışırken kendini savunurken iki büyük suçluyu öldürür. Cinayetler, suç geçmişi nedeniyle onu bir kahraman haline getirse de, bir adamın geçmişinden gelen meseleler yüzünden onu tehdit ettiği küçük kasabasında onu anında büyük bir konuşma noktası haline getiriyor. Daha sonra ailesi, hatalı kimlikten medya baskısına kadar hiç beklemedikleri durumlarla savaşmak zorunda kalır.

Jauja (2015)

Viggo Mortensen sadece Jauja’da rol almadı , aynı zamanda bu film için bir yapımcı ve hatta besteci olarak çalıştı ve olanlar üzerinde büyük bir etkisi oldu. 1882’de geçen bu film, sahneyi ayarlamak için harika bir iş çıkarıyor ve tempo zaman zaman yavaş olsa da, gerçekleşen ayrıntılar inanılmaz.

Crimson Tide (1995)

Crimson Tide , Viggo Mortensen’in bu listedeki eski filmlerinden biridir, ancak yüksek kalitesinden dolayı zamana meydan okuyan filmdir. Bu film, Denzel Washington ve Gene Hackman’ın dahil olduğu Viggo’nun başrol olmadığı bir film, ancak muhteşem bir film. Bir askeri savaş sırasında iki liderin ardından, işlerin nasıl yürütülmesi gerektiğine dair bu kadar zıt görüş ve düşüncelere sahip oldukları için ilgi çekici. Gerilim sadece savaşta devam eden çatışmanın içinde değil, aynı zamanda ipleri çeken ve kararları veren karakterler arasında da.

Eastern Promises (2007)

Viggo Mortensen’in Eastern Promises’te Nickolai rolündeki performansı , en iyi başrol oyuncusu dalında Oscar adaylığı kazanırken bugüne kadar yaptığı en iyi performanslardan biri olmaya devam ediyor. Bu filmde gerçekten baştan sona muazzam bir performans sergiliyor. Karakteri, tanınmış bir suçlu ailenin şoförüdür, ancak dünyada kime güvenebileceğinden emin olamaz. 

Yüzüklerin Efendisi Serisi!

Böylesine büyük bir film üçlemesini başlatmak ve rol almak kolay değildir. Viggo Mortensen’in Aragorn rolü, bu filmde gerçekten çok dikkat çeken bir rol ve karakteri mükemmel bir şekilde oynuyor. Karakteri gerçekten bu kadar güçlü kılan bir gizem unsuru ve ona açık bir kahramanlık duygusu var.

Yorumlar