Ana sayfa Diğer Fantazya Warcraft Filmi Yaklaşırken…

Warcraft Filmi Yaklaşırken…

PAYLAŞ

Warcraft filmi yaklaşırken ve fragman da tüm Warcraft severlerin kalbini fethetmişken, Warcraft filminde neler dönecek ona bakalım. Merak etmeyin spoiler vermeyeceğiz. Her ne kadar oyunlarını oynayıp kitaplarını okuyan pek çok kişi olayları adı gibi bilse de pek çok insanın keyfini mahvetmenin anlamı yok.

Öncelikle fragman, gaza getirici müziği ve Türkçe Altyazısı’yla karşınızda.

Warcraft 3

Bununla birlikte Warcraft, özellikle Warcraft III: Reign of Chaos ve bu oyunun eklenti paketi olan Frozen Throne ile birlikte tanınıyor. Bu RTS (Gerçek Zamanlı Strateji) oyunu daha sonradan World of Warcraft adlı MMORPG (Devasa Çoklu-Oyunculu Rol-Yapma Oyunu)’nin çıkmasıyla dünyaca ününü katlamıştı. Ancak ilk film, bizce olması gerektiği gibi, hikayeyi Warcraft’ın ilk oyunu Warcraft: Orcs & Humans’tan başlatacak ve bizi Birinci Savaş’ın o vahşeti ve karanlığına götürecek. Warcraft: Orcs & Humans, 1994’te yayınlandığından ötürü şu anki pek çok bilgisayarın oyunu çalıştırmakta zorlandığı bir gerçek, bu yüzden oyunu oynayanların sayısının az olduğunu düşünmek gerek. Bir nesil bu oyunla büyümüş olsa da, biz Warcraft 3’le büyüdük ve ilk ve ikinci oyun bizim için bir süre gizemli olmaya devam etti.

Warcraft'ın ilk oyununun posteri

Bu yüzden gelin Birinci Savaş’ı fazla spoiler olmadan inceleyelim ve bizi nelerin beklediğine bir göz atalım.

Orcish Horde (Ork Ordası ya da Ork Güruhu olarak çevrilebilir), Draenor adlı gezegende yaşamaktadırlar ve onu tamamen ele geçirirler. Ardından aralarında bir iç savaş çıkar. Azeroth dünyasında yaşayan Medivh adlı kudretli bir büyücü ise altı yıl sürecek olan bir komaya girmişken ork Gul’dan’a Azeroth ve onun uçsuz buçaksız zenginliğini ve güzelliğini gösteren bir “görüntü” gönderir ve komadan uyandıktan sonra Karanlık Portal üzerine çalışmaya başlar. Eninde sonunda Karanlık Portal açılır ve Horde Azeroth dünyasına girerek büyük bir istilaya başlarlar.

orcish horde

Orkların başında Warchief Blackhand vardır. “Yokedici” olarak bilinir ve Orkların korkusuz lideri olarak tanınmaktadır. Filmdeki rolünün büyüklüğü de buradan bellidir zaten.

Azeroth başında Kral Llane’i göreceğiz ama ondan ziyade Vikings dizisinden Ragnar rolüyle tanıdığımız Tavis Fimmel’in hayat vereceği Anduin Lothar’ı göreceğiz İnsan tarafından.

Anduin Lothar

Orklar arasından da oyunu oynayanların çok iyi bildiği Thrall’ın babası Durotan’ı göreceğiz en önlerde. Orgrim Doomhammer gibi yine çok önem kazanacak bir karakter de bizlerle buluşacak.

durotan

Orkların ve İnsanların ilk karşılaşmalarıyla birlikte şiddetlenecek Birinci Savaş’ın sonunun ne olacağı hep birlikte göreceğiz.

Azeroth da elbette sadece İnsanlar ve Orklar yok. Elfler, Cüceler ve daha nicelerini göreceğimizden şüpheniz olmasın.

Yorumlar