Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Watch Dogs 2 Teori

Watch Dogs 2 Teori

PAYLAŞ

Watch Dogs 2 yakın zamanda satışa sunulacak. Betasında bir çok sorunu ve hatası olmasına rağmen inceleme notlarından oldukça iyi puanlar aldı ve oynayan herkesi de memnun etmeyi başardı . 180 TL olduğu için ön sipariş vermeye fırsatım olmadı. Yeni nesil oyunlara ve doların kuruna bakarsak aslında çok da pahalı değil.

Ubisoft, Watch Dogs 2’de easter egg in dibine vurup bizlere bir çok şey hakkında spoiler verdiği söyleniliyor. Öncelikle şunu söyleyeyim bahsedeceğim iki unsurda sadece teoriden ibarettir. Şimdi geçelim şu meşhur teorilerimize. İlk olarak, oyunun görevlerinin birinde Ubisoft şirketinde çalışan bir elemanın telefon konuşmasına şahit oluyoruz. Bu telefon görüşmesinde ise şunlar konuşulmakta; ” Emin olun ki, bu tanıtım videosunun sızdırılma gibi ihtimali yok.” ”Teminat verebilir misin? Unity, Syndicate ve Osiris oyunlarında olanlardan sonra bile mi?” Unity ve Syndicate’i hepimiz biliyoruz peki ya Osiris? (Osiris bir mısır tanrısı) . Syindcate’i alıp oynamıştım yaklaşık bi 30 saat, oyun hoşuma gitmişti açıkçası. Diğer oyunlara kıyasla daha çok eğlenceli ve tatmin ediciydi. Sebebi ise bilim adamları ile içli dışlı olmamız ve onlara yardım etmemizdi. Osiris’in çıkışını içten içe destekliyorum aslında çünkü Syndicate’e biraz teknoloji girmişti işin içine ve sıradanlaşmaya başlamıştı. Yeni gelen Grappling Hook oyunun en temel olaylarından birini bozmuştu neredeyse (Syindicate incelemesine döndü yazı). Son 1 yılda ortalıkta yeni Assassins Creed oyunu mısırda geçecek dedikoduları yayılmıştı. Anlaşılan bunu Ubisoft’ta duymuş olsa gerek ki gerçekten mısırda geçen bir Assassins Creed oyunu gelecek ya da dedikoduları alay konusu yapacak. Ubisfot’un bu gizeminin cevabını ise zaman verecektir.

11

Geçelim 2. Teoriye. Bu sefer ise bir görevde Ubisoft şirketinden bir video sızdırmamız isteniyor. Bu videoda ise uzay konseptli değişik bir video yer alıyor. Çoğu kişi bunun Ubisoft’un yeni oyunu olduğuna hatta ve hatta adının da ”Pioneer” olduğunu söylüyorlar. Bunun bir çeşit uzay keşif oyunu olacağı da ortalıkta söylenen diğer bir dedikodu. No Man’s Sky’ aldığı ilgiyle, beklentileri karşılayamamıştı ve tam bir hayal kırıklığı idi. Anlaşılan Ubisot’ta bunu fırsat bilip uzay keşif oyunu yapmaya karar verdi. Aslında fena fikir değil alışık olmadığımız bug lara rastlayabiliriz belki fakat bunda da bir kesinlik yok. Ubisoft, ya bize bir oyun oynuyor yada bir şeyleri ima etmeye çalışıyor. Bunlarla uğraşacağına yeni mekanikler getirseler daha iyi olabilirdi diyerekten Ubisof’ta da eleştirimi yapayım.

22

Yorumlar