Ana sayfa Harry Potter Weasley İkizleri!

Weasley İkizleri!

PAYLAŞ

Hayatlarını –daha fazla kendilerini olsa da- insanları güldürmeye adamış iki muhteşem kişi düşünün, yaşamlarının her anında şaka yer eden iki aslan! Fred ve George Weasley tam olarak bu tanıma uyuyor. 1 Nisan’da doğan çılgın ikizler doğdukları günün hakkını ölene kadar vereceklerdi.

Kurnazlık her ne kadar bir Slytherin’in özelliği gibi dursa da bin Slytherin gelse bu iki Gryffindor’lu şakacının yerini alamazdı doğrusu. Onları Gryffindor’a iten ise bu kıvrak zekaya sahip olmalarına rağmen kalplerinin temizliği ve büyük cesaretleriydi. Hatırlamalıyız ki büyücülük dünyasının en karanlık günlerinde bütün tehlikelere rağmen şaka dükkanlarını açık tutmuşlardı ve insanları mutlu eden tek şey olmuşlardı.

İkizlerimizin başından itibaren Hogwarts dersleriyle alakası yoktu fakat onların sınırsız eğlence arayışını karşılayabilecek en iyi yerin Hogwarts olduğunu da biliyorlardı. Bu yüzden yapılan her sosyal etkinlikte onları görmek mümkün.

Bludger’lar gerçekten zor toplar; çok kişinin hayatını ve hayallerini söküp götürdüler! Fakat ikizlerimiz onlardan daha zordu ki bu yüzden okuldan ayrılana kadar Gryffindor Quidditch takımında layıkıyla vuruculuk görevlerini yaptılar.

Dev kale Hogwarts içerisinde bir sürü sır barındırıyor. Gizli tüneller, kimsenin bilmediği yollar. Bunların çoğunu bilmek Argus Filch’in görevi olsa da ilginçtir ki Fred ve George Weasley ondan daha çok şey biliyorlardı. Özellikle Çapulcu Haritası’nı çaldıktan sonra onu çok iyi bir şekilde kullanan ikizlerimiz haritayı iyice öğrendikten ve artık işlerine yaramayacaklarını düşündükten sonra Harry Potter’a verdiler. Büyük fedakarlık!

Maceralarla dolu, sonsuz şöhret ve büyük zenginlik vadeden üç büyücü turnuvası tam ikizlerimize göre bir yerdi fakat son anda koyulan on yedi yaş sınırından dolayı birkaç ayla kaçırdıkları bu şansı kolay kolay bırakmaya niyetleri yoktu. Dumbledore’un Ateş Kadehi’nin etrafına çizdiği yaş çizgisini yaşlandırma iksiriyle geçmek gibi bir yöntem denediler ama Hermione’nin bütün uyarılarına rağmen vazgeçmediler ve sonuç pek de iyi olmadı.

Yarışmaya katılamamış ve sonsuz şöhreti kaçırmış olsalar da 1000 Galleon’luk ödülü istemeyen Harry, şaka dükkanı açmaları için paranın tamamını ikizlerimize verdi.

Umbridge döneminde Hogwarts’taki değişimden hoşlanmayan ikizlerimiz yılın sonlarına doğru yaptıkları minik şovun ardından süpürgeleriyle Hogwarts’tan kaçtılar. Umbridge’ye yaptıklarından dolayı hem bütün öğrencilerin kalbini, hem de kimseye saygısı olmayan Peeves’in saygısını kazandılar.

Öğrencilik dönemlerinde Dumbledore’un Ordusu’nun bir parçası olan ikizlerimiz, okuldan kaçtıktan sonra da Voldemort’a olan direnişe Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nda devam etti.

Biliyorlardı ki insanları mutlu etmek Voldemort’a verecekleri en büyük zarardı. Bu yüzden çok hızlı bir şekilde Weasley Şaka Dükkanı’nı açtılar ve en karanlık dönemlerde Diagon Yolu eski halinden eser kalmamış bir şekildeyken insanları mutlu eden tek yer haline geldiler.

Maalesef ikizlerimizin hikayesinin yavaş yavaş sonuna geliyoruz. En başından beri Voldemort’a karşı direnen ikizlerimiz Hogwarts Savaşı’nda da ön saflarda savaştı ve maalesef Fred Weasley’i orada kaybettik.

Fred’in ölümü George için büyük bir sarsıntıydı ki bunu hayatı boyunca da atlatamadı. Evlendikten sonra ilk çocuğunun adını Fred koydu. Şaka dükkanını ise Ron ile beraber yürütmeye devam etti.

Yorumlar