PAYLAŞ

Kerack Krallığı; Verden, Cidaris Krallıkları ve Brokilon ormanı ile komşu olan küçük bir Kuzey Krallığı’dır. Geçmiş yıllarda toprakları biraz daha geniş olsa da, zamanla beceriksiz yöneticileri yüzünden toprak kaybetmiş ve küçülerek neredeyse bir şehir devleti konumuna gelmiştir. Kuzeyinde Cidaris, güneyinde Verden ve doğusunda Brokilon ormanı bulunmaktadır.

Geçmişte, bu bölgedeki deniz gücünü elinde toplayan ünlü korsan Osmyk, kendini bu bölgenin kralı ilan etmişti. Temerya, Verden ve Cidaris’in de bu topraklarda gözü olmadığı için, hiçbir krallık buna ses çıkarmadı. Osmyk öldükten sonra tahta oğlu Belohun geçti. Belohun’un da tahttan bir suikastle indirilmesi sonucu Kerack tahtına Belohun’un oğlu Viraxas geçti. Bu çalkantılı dönemin ardından Viraxas, Verden Kralı Ervyll’e Brokilon ormanını yoketmeye çalışması yolunda destek verdi.

Ulusal Kerack Amblemi

Kerack’ın Bilinen Hükümdarları

  • Osmyk: Osmyk büyük bir korsan ve kaptandı. Bölgedeki deniz ticaretini eline aldıktan sonra kendini Kerack Kralı ilan etmişti. Hiçbir krallığın bu toprakta gözü olmadığından krallıklar sesini çıkarmadı, böylece resmi olarak Kerack Krallığı kurulmuş oldu. Osmyk’in beş oğlu vardı fakat bunlardan dördü, Osmyk ölünce Kerack tahtına geçmeyi reddetti. Bunun üzerine Osmyk’in diğer oğlu Belohun, büyük bir istekle tahta geçti. Ayrıca Kerack Şehri’nin ortasında da krallığın kurucusu olan Osmyk’in büyük bir heykeli vardır.
  • Belohun: Belohun, Kerack’ın ikinci kralıydı ve Osmyk’in oğluydu. Viraxas’ın(sürgüne gönderdi), Elmer’in, Egmund’un, Xander’ın ve birçok gayrimeşru çocuğun babasıydı. Oldukça sinirli ve katı birisiydi. Ayrıca 1245 yılında Sahire Lytta Neyd, Kral Belohun’a Witcher Geralt hakkında şikayetlerde bulunmuş ve Belohun’un Witcher’ı bir hafta boyunca zindana atmasına sebep olmuştu. Belohun, karısının ölümünün ardından Ildiko Breckl isimli bir kadınla nişanlandı ve yakın zamanda onunla evleneceğini duyurarak tüm Kerack halkını düğüne davet etti. Ayrıca eski karısından olan oğullarını hiçe sayarak, yeni karısı Ildiko’dan doğacak çocuğunu varis yapacağını söyledi. Bunun üzerine tahtın gerçek sahibi olduklarını düşünen Egmund ile Xander öfkelenip, babalarını zehirlemek üzere suikast planlarına başladılar. Düğün gününde ise Kral Belohun, boğazına sarılan sihirli bir kolye ile öldü, ardından sağlık hizmetlileri kralın epilepsi nöbetinden öldüğünü doğruladılar. Bunun üzerine yaşadıkları kayıptan dolayı hüzünlü olan soylular, taht odasına girerek tahta Elmer, Egmund ya da Xander’ı değil, Belohun’un sürgüne gönderdiği oğlu Viraxas’ı oturttular.
  • Viraxas: Belohun’un oğlu Viraxas, Kerack’ın üçüncü kralıydı. Bilinmeyen bir sebepten dolayı babası kendisini ülkeden sürdü ancak Viraxas, Ildiko Breckl ile yaptığı gizli planlar sonucunda babasını öldürüp tahta geçmeyi başardı. Meşru varis olarak tahta geçti ve babasının nişanlısı Ildiko ile evlendi. Verden Kralı Ervyll ile birlikte çalışarak Brokilon ormanını yoketme yolunda ona yardımcı oldu, Eithné’den ve ormanında yaşayan Dryadlar’dan nefret ederdi.
Kral Belohun

Ana Şehirler ve Kaleler: 

  • KERACK: Küçük fakat oldukça önemli bir liman kenti olan Kerack, Adalette Nehri’nin ağzında bulunmaktadır. Kerack Krallığı’nın başkentidir.
Kerack Şehri
  • Petrelsteyn
The Witcher 3’te Kerack: 

Üçüncü Kuzey Savaşı’nda Nilfgaard orduları Yaruga Nehri’ni geçmiş ve Kerack Krallığı da dahil olmak üzere Pontar Nehri’nin güneyindeki tüm devletleri yıkıp toprağına katmıştı.

The Witcher 3’ün sonunda seçimlerinize göre Kerack’ın kaderi belirlenmektedir. Eğer Vernon Roche ile işbirliği yaparsanız, yani önce Dijkstra’ya yardım edip Radovid’i öldürürseniz ve sonra da Vernon Roche ile beraber Dijkstra’yı öldürürseniz, Nilfgaard İmparatorluğu, Redanya’nın elinde bulunan yerleri ele geçirecek ve Üçüncü Kuzey Savaşı böyle sonuçlanacaktır, bunun sonucunda da Kerack yine Nilfgaard toprağı olarak kalacaktır.

Diğer bir seçenek ise, eğer Vernon Roche ve Dijkstra’ya yardım etmeyip Radovid’i öldürmezseniz, Redanya, Nilfgaard’ı püskürtecek ve Yaruga Nehri’ne kadar olan yerleri toprağına katacaktır, böylece Kerack da, Redanya Krallığı’nın bir toprağı olacaktır, insan olmayan ve büyücü katliamının ardından Üçüncü Kuzey Savaşı son bulacak, bu topraklar Redanya toprağı olacak, Radovid tarafından yönetilecektir.

Ve geriye kalan diğer seçenekte ise, eğer Vernon Roche ve Dijkstra’ya yardım edip Radovid’i öldürürseniz, daha sonra da Dijkstra ile beraber Vernon Roche’u öldürürseniz, Redanya Krallığı’nın başına Dijkstra geçecek, Nilfgaard’dan Yaruga Nehri’ne kadar olan yerleri alacak ve kuzey halkını çalıştırarak devletini geliştirmeye çabalayacaktır.

Okuduğunuz için teşekkürler, sonraki yazılarda görüşmek üzere…

Yorumlar