PAYLAŞ

Nilfgaard Ordusu:

Nilfgaard İmparatorluğu’nun İmparatorluk Ordusu şüphesiz ki Kıta’nın en eğitimli ve mükemmel ordusudur. Alt sınıflardan ve yüksek zümreden (asiller) oluşan bu muazzam ordunun askerleri, savaş sanatında oldukça tecrübelidir. Ordu, İmparator’a bağlıdır ve ordunun en büyük kumandanı İmparator tarafından atanan “Saha Mareşali”dir.

Eğer ordunun sahip olduğu kuşatma silahlarına gelirsek, Serrikanyalı Yangın Akrepleri, Nilfgaard İmparatorluğu tarafından sıklıkla kullanılan Serrikanyalı bir kuşatma silahıdır. Yapı olarak Balista’ya benzese de cephane olarak normal ok değil Grek ateşine benzeyen bir madde ile kaplanmış oklar kullanır.

Serrikanya Alevli Akrebi

Bunun haricinde Nilfgaard ordusu, trebuşete benzeyen ancak daha küçük boyutta fakat oldukça etkili mancınıklar da kullanır. Ayrıca bir de “Çürük atmak” denilen bir Nilfgaard kuşatma stratejisi vardır, bu stratejiye göre kuşatılan şehrin duvarları ardına hastalıklı cesetler atılır ve şehre Catriona vebası yayılır.

-Bölükler ve Tugaylar:

Impera Tugayı:

Impera, Nilfgaard İmparatoru’nun kişisel güvenliği sağlayan muhafızlardan oluşan bir tugaydır. Toplamda 5000 askerden oluşur. Bu askerler muazzam savaşçılar oldukları gibi Impera Tugayı, Kıta’nın en muazzam askeri birliklerinden biridir.

Impera Tugayı

Vrihedd:

Vrihedd, Binbaşı General Markus Braibant’ın komutasında bulunan 4. Süvari Ordusu’ndaki Nilfgaard’a bağlı bir Elf birliğiydi. Nilfgaard Ordusu’na hizmet eden Elfler’den oluşur.

Vrihedd atlısı

 

Venendal Bölüğü:

Venendal, Binbaşı General Markus Braibant’ın komutasında bulunan 4. Süvari Ordusu’nun bir bölüğüydü. Adı Ebbing bölgesinin lehçesinden gelmektedir.

Magne Bölüğü:

Magne, Binbaşı General Markus Braibant’ın komutasında bulunan 4. Süvari Ordusu’nun bir bölüğüydü. Eğer bölükten bir süvari, hattından çıkarsa muhtemelen Korath Çölü’ne atanırdı, bu uçsuz bucaksız sıcak kumlarla kaplı çölde birkaç ay devriye gezdikten sonra kendini bundan sonra itaatsizlik etmek istemez hâlde bulurdu.

Deithwen Bölüğü:

Deithwen (Kadim Dil’de “beyaz alev”), Albay Liam aep Muir Moss’un komuta ettiği 3.Nilfgaard Ordusu’nun bir bölüğüydü.

Frundsberg Bölüğü:

Frundsberg, Binbaşı General Markus Braibant’ın komutasında bulunan 4. Süvari Ordusu’nun bir bölüğüydü.

2.Vicovaro Tugayı:

2.Vicovaro Tugayı, Binbaşı General Markus Braibant’ın komutasında bulunan 4. Süvari Ordusu’nun bir bölüğüydü.

7.Daerlan Tugayı:

7.Daerlan Tugayı, Binbaşı General Markus Braibant’ın komutasında bulunan 4. Süvari Ordusu’nun bir bölüğüydü. Tugayın kendisi ise Elan Trahe tarafından komuta ediliyordu ve Tugay, “Morteisen, Sievers, Vreemde” isimli üç savaş grubuna ayrılmaktaydı.

Kara Piyadeler:

Bu bölük, İkinci Kuzey Savaşı sırasında gizlice Yaruga Nehri’ni geçip Dillingen Kalesi’ni ele geçirmeyi başaran Nilfgaard birliğidir.

Nauzicaa Tugayı:

“Kurukafalar” olarak da bilinen Nauzicaa Tugayı, Binbaşı General Markus Braibant’ın komutasında bulunan 4. Süvari Ordusu’nun bir bölüğüydü. Tugayın kendisi Kees van Lo tarafından komuta ediliyordu. Ayrıca tugaydaki askerlerin muazzam savaş çekiçleri ve üç buçuk metre uzunluğunda kılıçları vardır.

Ard Feainn Bölüğü:

Ard Feainn (Kadim Dil’de “Yüce Güneş”) Bölüğü, genç Albay Ramon Tyrconnel tarafından kontrol edilen 3.Nilfgaard Ordusu’nun bir bölüğüdür. Kesin bir bilgi verilmese de ismi nedeniyle muhtemelen devletin dininin (Yüce Güneş İnancı) askeri dalıdır.

Alba Bölüğü:

Alba Bölüğü, 3.Nilfgaard Ordusu’nun zırhlı bir bölüğüdür. Adı, İmparatorluk’un başkenti Altın Kuleler Şehri’nden geçen Alba Nehri’nden gelmektedir. İkinci Kuzey Savaşı sırasında Tibor Eggebracht tarafından komuta ediliyordu. Bölük, Tibor Eggebracht’ın da öldüğü Brenna Savaşı’nda savaştı. 1272 yılında ise bölüğün başına Morvran Voorhis geçti.

Nilfgaard İmparatorluğu ile alakalı yazımın ikinci bölümünü burada sonlandırıyorum. Okuduğunuz için teşekkürler, sonraki yazılarda görüşmek üzere…

Nilfgaard İmparatorluğu Bölüm 1’i okumak için: https://fantazya.org/witcher-nilfgaard-1/

Nilfgaard İmparatorluğu Bölüm 3’ü okumak için: https://fantazya.org/witcher-nilfgaard-3/

Yorumlar