Ana sayfa Diğer Fantazya DC Comics Wonder Woman 1984 İncelemesi!

Wonder Woman 1984 İncelemesi!

PAYLAŞ

Neredeyse tüm büyük yapımların ileri bir tarihe ertelendiği son zamanlarda, Wonder Woman 1984 vizyonda yerini almaya başladı. 25 Aralıkta tüm Dünya ve aynı zamanda Warner Bros.’un yayın platformu HBO MAX’ta yayınlanacak filmi yurtdışında ön gösterimde izleme fırsatı bulduk. Patty Jenkins’in yazıp yönettiği ve Gal Gadot’un tekrardan başrolde olduğu bu devam filmini, sinemadan genel olarak beğenerek ayrıldık.

Filmin konusu;

Wonder Woman 1984, adı üzerinde ilk filmin üzerinden geçen ortalama 40 yıl sonrası Diana Prince (Wonder Woman), insanlara yardım üzerine odaklı yaşantısına devam etmektedir. Ancak, sevdiği adamı kaybetmenin vermiş olduğu hüzün ve yalnızlıktan hiçbir zaman tam olarak kurtulamamıştır.

Çalıştığı müze’ye yeni gelen iş arkadaşı Barbara Minerva ile FBI’ın bilgi istediği bir tarihi eser üzerine yolları kesişir. Garip bir şekilde, reklam filmleri ile herkesin tanıdığı yatırımcı Maxwell Lord’da bu tarihi esere büyük bir ilgi duymaktadır. Olaylar, bu 3’lünün etrafında eserde ortaya çıkan esrarengiz gücün etkileri ile devam eder.

Filmi genel olarak beğenerek ayrıldım. Filmin yönetmeni Patty Jenkins ve başrolü Gal Gadot, Wonder Woman’ın kimyasını iyi keşfedip, bu doğrultuda başarılı işlere imza atıyorlar. Devam filminin ilk filmin üzerine çok birşey kattığını çok iddaa edemeyebiliriz. Lakin filmin genel olarak başarılı olduğu gerçeğini de çok değiştirmez. Hani bana soracak olursanız, ilk filmi daha iyi bulduğumu söyleyebilirim.

Wonder Woman 1984’ün başarılı olduğunu düşündüğüm konularından biride bence konusu. Basit ve akıcı bir olay örgüsü olduğunu düşünüyorum. Bu doğrultuda genel olarak çok gözüme batmayan bir film izlediğimi düşünüyorum. Hikayenin basitliğinin getirdiği tek olumsuz yanı, filmin başlarında filmin sonunu ve gidişatını kolay tahmin edilebilmesi olarak gösterebiliriz. Bu, film sonunda bazılarınızın izlediğiniz şeylerden sıkılmanıza sebep olabilir. Bunun dışında ilk filmin popülaritesi sonucu daha fazla bütçe ile görsel ve efektler noktasında başarılı ve kötü olmayan bir devam filmi bizleri karşılamış oluyor.

Oyunculuklar….

Oyunculuklar içinde özellikle beğendiğim performan kesinlikle Pedro Pascal’ın canlandırdığı Maxwell Lord’a ait. Son zamanların popüler ismi, bu filmde yeteneklerini döktürmekle kalmamış, herkesten fazlasıyla rolde çalmış durumda. The Mandalorian içinde zırhından dolayı kendisine çok göremesekte, Wonder Woman 1984’teki performansını çok başarılı buldum.

Wonder Woman’ı oynamak Gal Gadot’un ruhuna işlemiş durumda. Kendisinden bekleneni yerine getirmiş. Oscar adaylı oyuncu Kristen Wiig ise çok fazla göz önünde olmasa da rolünün üstesinden gelmeyi başarmış. Kendisinin oynadığı Cheetah karakteri için çok fazla beklentiye girmemenizi tavsiye ediyorum. Aksi takdirde film sonunda biraz pişmanlık yaşayabilirsiniz.

Sonuç olarak,

Wonder Woman 1984 ilk filmin üzerine çok katamasa da kendi içinde başarılı bir devam filmi. Wonder Woman izlemeyi severleri kesinlikle memnun edecektir. Şu anlık IMDB’de 7,6, Rotten Tomatoes’te 70 üzerinden 7,3 eleştirmen notu ve %88 Tomatometer skoru almış durumda. Metacritic notu ise 66. Yaşadığımız salgın dolayısıyla sinema sektörünün olumsuz etkilendiği günümüzde, gerekli tedbirlerin alındığı bir salonda filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde, hiçbirşey sağlığınızdan daha önemli olmadığını unutmayınız! Dikkatli ve sağlıklı kalmanız temenni ile…

Fantazya Facebook Sayfası ve Diziler ve Filmler grubumuza göz atmayı unutmayın…

Yorumlar