Ana sayfa Oyunlar World Of Warcraft ‘’Ner’Zhul’’ (The Lich King)

World Of Warcraft ‘’Ner’Zhul’’ (The Lich King)

PAYLAŞ

Yine bir Orc, hatta yine bir Warchief ve onun acı içinde geçen hüzünlü Türk dizilerine taş çıkartacak hikayesi bugünkü konumuz ‘’Ner’Zhul’’ (The Lich King).

Ner’zhul şamanların en kudretlisi ve Orcların babayiğidi diye anılırdı. Daha sonra Kil’Jaeden tarafından kandırıldı etti falan derken hop bir anda Warlockların babası oldu, ki bu yazımda o konu hakkında derinlemesine bir giriş yapacağız. Hiç merak etmeyiniz.

12962501_1095022967226898_1682339888_o

Öncelikle hikayemizin bir kısmında dahi bahsedecek olsam da, hatta pek bir önem arz etmese dahi ‘’kimmiş bunlar merak ettik aklımıda deli sorular’’ dememeniz için Draeneilerden bahsedeyim azıcık. Draeneiler çook çoook kadim bir ırktan gelirler. Henüz orkcuklar değil mumakil avlamak, balık bile avlayamazken, Eredar ırkından gelen Draeneiler büyüde ustalaşmış; medeniyetlerini geliştirmiş, belki de evrenin en mükemmel ırkıydı, ki WOW’un Galactus’u olan Sargeras’ın gözüne girdiler. Sargeras evrenin tek hakimi olmak istiyor ama bunu tek başına yapamayacağını biliyordu ve Burning Legion adlı yıkım gücünü kurmaya karar verdi. Bunun için evreni şöyle bir gözetledi ve gözüne kestirdiği en mükemmel ırk olan Eredar ırkını kendi hizmetine layik gördü. Sargeras dediğimiz abimiz de yani öyle böyle değil kendisi kudretli bir titandır ki WoW evreninin en ahkam kesen delikanlıları da titanlardır Deathwing falan hikaye yani. Sargeras, Eredar ırkının yaşadığı Argus dünyasına ayak bastı ve Eredar ırkına güç ve kudret bahşetti ve onlara dedi ki: ‘’ulan bakın iyi hoş dünyanız var ama nüfusunuz da artıyor bir bakımdan. Tavşan gibi ürüyorsunuz arkadaş. Kıtlık da boy göstermiş gibi gözüküyor. Hem ben geleceği görüyorum mehdiyim ben. İleride bu dünya size yetmeyecek sefalet içerisinde öleceksiniz. Ben de sizin kurtarıcınız olarak diyorum ki sizi de gözüm çok tuttu hani gelin başka dünyalara da göz atalım orada yaşayın’’ Eredar ırkı tabi büyü konusunda çok kudretli oldukları için Sargeras’ın vaatlerinin gerçek olduğunu ön sezileriyle anladılar ki gerçekten de müthiş bir güç vaat ediyordu Sargeras onlara.

12939714_1095022960560232_316691256_n

Sargeras Eredar ırkının en güçlüleri olan Kil’Jaeden ve Archimonde’u yanına katmıştı bile ama Velen adında Eredar’ın nüfuzlu abisi geleceği görmüş ve Sargeras’ın tüm evreni yok etme isteğini fark etmişti ve yaşam son bulacaktı. O bir katildi. Hemen Sargeras’a baş kaldırdı. Fakat Sargeras çok güçlüydü! ‘’O gün Sargeras durdurulamazdı’’ Velen’in ve iki avuç onun destekçisi Eredar halkının kederini gören Sargeras’ın vahşetine karşı koymak isteyen Naaru halkından gelen bir varlık, Velen’in ve halkının kaçmasına yardımcı oldu. Velen ve halkı artık Eredar değil onun yerine sürgündekiler anlamına gelen ‘’Draenei’’ olarak anılmaya başlanmıştır. O dünya benim şu dünya sizin Draeneiler kaçtıkça kaçtı ve en sonunda Draenor’a da yaşamaya karar verdiler ve Kil’Jaedan kendilerini takip etmesin diye de büyü güçlerini baya bir kıstılar. Draenor diyince tabi aklınızda bizim Horde’un Dreanor’umu diyeceksiniz. Aynen öyle! Draenei halkı Orklar ile çook iyi anlaşıyorlardı var ya altın günleri falan düzenliyorlardı ya hu. Ama fitne fesat Kil’Jeadan bir gün Draenei’nin yerini öğrendi ve Orkları Draenei’lere karşı kışkırttı Orkların yanında olduğunu göstermeye çalışan Kil’jaedan onlara Warlockluğu öğretti. Kil’jaedan Orcları gerçekten sevmeye bile başlamıştı onları kendi adamları yapabilmek hizmetine alabilmek için adeta can atıyordu bunun için ilk önce onların başını bulmalıydı.12935278_1095022970560231_1495145163_n

Sonunda geldik ana meseleye. Kil’jaedan, daha sonrasında daha henüz horde ortalıkta yokken (henüz ork kabileleri birleşmemişken) yine de tüm ork kabilelerinin en baba yiğit warchief’i olan ve en kudretli şaman olan Ner’zhul’e sayısız öğretiler verdi. Kendisinin yanına Ner’zhul’ü iyice çeken Kil’jaeden onu sağ kolu yaptı ve ona warlock’luğun temel güçlerini bahşetti. Kil’jaeden Orkların güce olan tutkularını biliyordu ve onların şamanlıktan vazgeçmesini sağlamak için warlockluğun kesin ve daha etkili bir güç olabileceği konusunda onları kandırdı. Zamanla en bilge şamanlar dahi şamanlığa yüz çevirdi ve birer warlock haline geldiler; Ner’zhul’ü de eğer yanımda olursan seni sağ kolum yaparak sana sonsuz güç vaadedeceğim ve orklar sayısız fetihler yapacak fatihler olacak başı da sen olacaksın diyerek kandırmıştı bile. Ama malesef garibim Ner’zhul o sıralar: ‘’Fatih lakabı da bana amma yakışır ha’’ diye ahenkli düşünceler içerisindeydi. Olayın arka yüzünden habersizdi. Draenei ırkını neredeyse yok etmişti orklar ama yine de Draenei’nin gücünü biliyorlardı ve tedirgindiler. Kil’jaedan orkların yenileceğini söylemiş ve Ner’zhul e warlock yeteneklerini öğretmişti Orkları öfkeleriyle kontrol edeceğini anlamıştı bu savaşta Kil’Jeaden ve tabi ki Orklar bizim gariban Draenei’yi Dreanor’dan silip süpürmüştü. Ner’zhul karısının hasretini çekiyordu o sıralar ve karalar bağlıyor kendini sorguluyordu acaba biz bu herife güvenmeli miyiz diye. Şamanlık yetilerini kullanarak karısının ruhundan tavsiye almak istedi ve karısını ruhu ona tüm gerçekleri anlattı ve o sırada Kil’Jeaden’ın tüm haince planlarını orkları nasıl bir koyun gibi yönetmek istediğini anlamıştı Acaba Ner’zhul sonsuz güç uğruna Burning Legion’da yer almak için kendi ırkına sırt mı çevirecekti? Devam edecek…

Yorumlar