Ana sayfa Dizi / Film X-Men Apocalypse: Apocalypse Kimdir?

X-Men Apocalypse: Apocalypse Kimdir?

PAYLAŞ

Filme bu kadar az zaman kalmış iken hala X-men filmindeki kötü karakterimiz olan Apocalypse hakkında bilgi dağarcığı geniş olmayan arkadaşlarımız olabilir. Sonuçta herkes bir çizgi roman okuyucusu değil.

x-men-apocalypse-poster-oscar-isaac

İlk önce kötü karakterimiz canlandıran Oscar Isaac den başlayalım. Benim de çok sevdiğim Star Wars serisinin son filmi Güç Uyanıyor’da, Sucker Pucnh(izlemeyeniniz varsa kesinlikle önerebilirim), Ex Machine gibi filmlerde karşımıza çıkmış bir oyuncudur. En son almış olduğu Altın Küre Mini Dizi veya Televizyon Filmi Dalında En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü 2016 yılında almış ve bunun gibi 3 tane daha ödülü bulunmaktadır. Kısacası kendisi iyi bir oyuncudur. 37 yaşındaki Oscar Isaac’in bu filmde nasıl bir performans göstereceğini sabırsızlıkla bekliyoruz açıkçası.

Bu kadar karakteri canlandıracak oyuncumuzdan bahsettiğimize göre Apocalypse karakterimizden bahsedelim.  Kendisi M.Ö 3.yüzyılın ortasında Eski Mısır’ın En Sabah Nur şehrinde doğmuştur. Zamanla kendisine Huitzilopochtli, Set, Kali-Ma, Apocalypse ve son olarak Türkçe olarak da düşünürsek Vahiy olarak seslenilmiştir. Bilinen kaynaklara göre kendisi ilk Mutanttır. Sınıflandırmada 6. Sınıf olan Apocalypse kendi kibri yüzünden bir tanrı olarak görmektedir. Apocalypse’i yetiştiren ve onu öz oğlu olarak göre Baal onu dünyanın en büyük filozoflarında görmektedir. Apocalypse dünyayı dolaşan ve gittiği her yerde bir tanrı olarak tapınılmıştır. İhanet etiller tuzağa düşürülen Apocalypse birkaç binyıl bilinçsiz kalmıştır ve kendisini Kablo adlı karakter uyandırmıştır. Apocalypse bu geçen süre zarfında Dünya’da neler olup bitmiş bunu öğrenebilmek için belli bir süreye kadar kendini gizlemiş ve araştırmalar yapmıştır.

Apocalypse her zaman yanında 4 mutant karakter ile dolaşan ve birlikte hareket eden bir mutantdır. X-men Apocalypse filminde ise bildiğimiz gibi yanındaki kişiler Magneto, Angel, Storm, Psylocke onun yandaşları olacaktır.X-Men-Four-Horseman-Apocalypse

Apocalypse en güçlü mutant olması güçlerini ayrı bir seviyede olması anlamına geliyor. Öncelikle Apocalypse atomik yapısı üzerinde tam bir kontrole sahiptir. Çevreleyen enerjileri kullanarak, kendisine sanal olarak sınırsız güç veren fiziksel şeklini çeşitli yollarla arttırabilmektedir.  Vücudunun bölümlerini sertleştirerek zırh yapan, kollarını yeniden şekillendirerek çeşitli dövüş silahları yapmak, kanatlarla ve güçlendirici jetlerle çalışmak ve çok çok fazlasını buna örnektir. Dönüşüm yeteneklerinin sınırları diğer birçok yeteneği gibi bilinmemektedir ve ihtiyacı ve yaratıcılığına bağlı olarak uyarlandığı görülmektedir.  Daha bir çok gücü vardır fakat en temel olarak bahsedebileceğimiz yetenekleri bunlardır.

Apocalypse karakterini hikayesi okumuş olduğunuz gibidir bakalım filmde çarptırılmış konular ya da üzerinde oynanmış noktalar olacak mı? Bunlar tabi aklı kurcalayan sorular fakat bana kalırsa her halükarda efsane bir film bizi beklemektedir. Şimdiden herkese iyi seyirler.

Yorumlar