Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Xbox Series X Duyuruldu!

Xbox Series X Duyuruldu!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz “The Game Awards” etkinliğinde duyurulan Xbox Series X gerek tasarımı, gerekse göstereceği performansı ile ödül gecesinin bombasıydı.

Bilgisayar kasasını andıran görünümüyle oyuncu kitlesini ikiye bölmüş durumda. Bir kısım oyuncular bu tasarıma aşık olurken diğer kısım oyuncular ise “Yahu bu kadar kocaman bir şey isteseydik bilgisayar toplardık, televizyon ünitesini geçtik evde koyacak yer yok.” diyerek tepkilerini gösterdi.

Tasarımsal tartışmalar bir yana dursun, cihazın benim size sunmak istediğim kısmı tasarımı değil performansı. Xbox Series X, saniyede 60 kare 4k oyun oynamayı bize garanti ediyor.

Gelin bu yeni konsolun önemli detaylarına beraber bakalım.

Xbox One Oyunları İle Uyumlu Olacak

Microsoft, yeni oyun konsolu Xbox Series X’in geriye dönük uyumluluk sağlayacağını açıkladı. Yeni model, Xbox One oyunlarını ve CD’lerini çalıştırabilecek.

Yenilenmiş Kablosuz Kontrol Cihazı

Xbox Series X ile beraber Xbox Elite Series 2 Wireless’a benzeyen yeni bir kontrol cihazı tasarlandı. Bu kontrol cihazında bir de “paylaş” butonu olacak. Yeni kontrol cihazı, Xbox One’la beraber Windows 10 bulunan PC’lerde de çalışabilecek. 

Sessizlik

Xbox Series X kendinden önceki Xbox One’ın tam olarak dört katı işlem gücüne sahip olacak. Bu kadar işlem gücüne rağmen Microsoft, cihazın sessiz çalışacağını söyledi. Aşağı yukarı Xbox One ile aynı miktarda ses çıkaracak.

4K ve 8K Desteği

Xbox Series X, 60 fps hızı ile beraber ileride gelecek 120fps desteği ile 4k oyunları destekleyecek. Microsoft, Xbox Series X’in grafik işlemcisini açıklamadı. Ama Microsoft, Xbox Series X’in 8K’yı destekleyeceğini de duyurdu. 

Konumlandırma seçenekleri

Dik bir bilgisayar kasasına benzeyen Xbox Series X, sadece görselde görüldüğü şekli ile kullanılmayacak. Aslen dik şekilde kullanılan Xbox Series X, aynı zamanda yatay olarakda kullanılabilecek. 

Xbox Series X’in 2020 yılının sonlarına doğru piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Neyse lafı uzatmayalım, sizce tasarım nasıl sevgili fantazlar? Aşağıdaki ankete katılarak fikrinizi belirtebilirsiniz!

Xbox Series X'in tasarımını nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Yorumlar