Ana sayfa Harry Potter Yasak Orman ve Esrarengiz Yaratıkları

Yasak Orman ve Esrarengiz Yaratıkları

PAYLAŞ

Bildiğiniz gibi Yasak Orman bir çok gizemi içinde barındırır. Burada iyi ya da kötü hatta pekte arkadaş canlısı olmayan canavar olarak adlandırılan varlıklar bulunmakta. Gelin birlikte yasak ormanın canavarlarını birlikte inceleyelim.

1. Tek Boynuzlu At

Tek boynuzlu at büyücü dünyasında bulunan en güzel hayvan olarak bilinir. Fazlaca sihirli özellikleri de bulunmaktadır. En bilindik özelliklerinden biri Tek Boynuzlu Atın kanı ölüme çok yakın olan kişileri bile hayatta tutabilmesi. Hatırlarsanız Harry Yasak Ormanda Voldemort’u tek boynuzlu atın kanını içerken görmüştü.

2. At Adam

At adamlar insan yaşamlarına hiç ilgi duymazlar. Bu hayattan uzakta ormanda yaşadıkları için çok mutludurlar. Yıldızlara karşı ayrı bir ilgileri vardır. Firenze buna bir örnektir. Harry Potter, At Adamlarla ilk defa Felsefe Taşında karşılaşmıştır.

3. Hipogrif

Harry Potter evreninde onu Hagrid’in Şahgaga adını verdiği hayvanı olarak tanıyoruz. Hipogrif, yarısı at yarısı kartal olan uçan bir hayvandır. Bu hayvan yaratılırken ilham İngiliz atlarının güçlü bacaklarından ilham alınmıştır.

4. Akromantula

Kendisini Hagrid’in arkadaşı Aragog olarak tanıyor olsak ta, arkadaş olması zor bir hayvan olduğunda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum. Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunur kitabına göre, Akromantula canavarımsı sekiz gözlü ve insan dili konuşabilen bir örümcek’ olarak tanımlanmaktadır.

5. Thestral

Seri de sadece Harry Potter ve Luna’nın gördüğü ejderhaya benzeyen bir tür hayvandır Thestral sadece ölümle karşılaşan insanlara gözükür.

6. Kurt Adam

Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunur kitabına göre, kurt adamlar katil yaratıklardır. Tabii ki Profesör Lupin kesinlikle bu tanımın dışında kalıyor.

Sizleri Facebook grubumuza da bekliyoruz!

Umarız yazımızı ve verdiğimiz bilgileri beğenmişsinizdir. Harry Potter evrenine ne kadar hakim olduğunuzu test etmek için de şu linke tıklayabilirsiniz.

Yorumlar