Ana sayfa Çizgi Roman DC Comics Yeni Batman belli oldu!

Yeni Batman belli oldu!

PAYLAŞ

DC, Marvel’in büyük başarısı sonrası, pastadan pay almak için çok hızlı girdiği sinema evreni olayında, karakterlerin altını doldurmadan çektiği filmler ile izleyici mutlu edememişti. Hali hazırda başlatılan evrende yer alan oyuncu seçimlerinden izleyiciler genel olarak mutlu olsa da DC’den gelen haberler, bu noktada da yeni gelişmelerin yer aldığını gösterdi.

Geçen yıl, hem Batman hem de Superman rollerinde izlediğimiz oyuncuların artık devam etmeyeceği dedikoduları ortaya çıkmaya başlamıştı. DC evreninde Batman olarak karşımıza çıkan Ben Affleck kendi ağzından artık rolü oynamayacağını açıklayarak Batman adına son noktayı koymuş oldu. Adalet Birliği filmi sonrası yeni bir Batman filmi çekileceği ve bunun baş rol oyuncusu, yazarı ve yapımcısının Ben Affleck olacağı açıklanmıştı.

Ancak, oyuncunun tamamen projeden çekilmesiyle yönetmenlik koltuğuna özellikle Maymunlar Cehennemi ve Canavar (Cloverfield) filmlerinden tanıdığımız Matt Reeves oturdu. Kendisinin sonradan yapmış olduğu açıklamalarda 2021 gibi düşünülen The Batman filminin konusunun Bruce Wayne’nin genç döneminde geçeceği ve Batman’in sahip olduğu eşsiz dedektiflik özelliği üzerine daha çok değinileceği belirtilmişti. Akabinde ise yeni Batman için birçok isim konuşulmaya başlandı.

Dün, Hollywood dünyasının saygın kaynaklarından Variety’nin özel olarak geçtiği haberde, yeni Batman rolü için artık bir karar kılınıldığı ve rolü Alacakaranlık serisi ile tanınan Robert Pattinson’a verilmek istendiğini yazdı. Pattinson, son zamanlarda dikkat çeken projelerde yer almasıyla adından çokça bahsettirmeye başlamıştı. Söylenenlere göre de Warner Bros. rol için düşünelen isimlerde ilk olarak teklifi kendisine götürmüş durumda. Lakin, henüz her iki taraftan da bunu doğrulayan bir hamle görmedik.

Dark Knight üçlemesi ile herkesin gönlünde taht kuran Christopher Nolan’ın yeni projesinde de ismi açıklanan Robert Pattinson’ın, gelecek yıl ortlarında çekimlere başlayacağı yeni Nolan filmi öncesi The Batman için oyuncunun takviminin de müsait olduğu konuşulanlar arasında yer aldı. The Batman için bu yıl sonu itibariyle yada 2020 başlarında çalışmalara başlanması bekleniyor.

Peki sizce bu gelişmeler doğrulanırsa, Batman rolü için Robert Pattinson’ın nasıl bir performans sergilemesini bekliyorsunuz?