Ana sayfa Harry Potter Filmler Yeni Harry Potter Oyunu mu Geliyor?

Yeni Harry Potter Oyunu mu Geliyor?

PAYLAŞ

Yazımıza başlamadan önce, herhangi bir yanlış anlaşılma olmaması için haberin şimdilik bir söylentiden ibaret olduğunu belirtelim.

Kapsamlı, yeni bir Harry Potter oyununa ne dersiniz?

Genellikle sinema filmleri veya karakterlerinden uyarlama oyunları ile gündeme gelen Warner Bros. açtığı yeni iş ilanında potansiyel bir Harry Poter oyununun işaretlerini verdi. NeoGAF’te açılan konu doğrultusunda eriştiğimiz ilanı biraz inceleyince gerçekten de bu konuda ipuçları ile karşılaşabiliyoruz.

Öncelikle, Warner Bros.’un yalnızca kendi marka adı altındaki yapımları oyunlaştırdığını söylemek gerekiyor. Örneğin Batman Arkham serisi Warner Bros. tarafından yayınlanan bir oyun. Açılan yeni iş ilanında çalışanlar için aranan özellikler şöyle:

“Warner Bros. Games Inc. Avalance Story departmanı için Kıdemli Senarist arayışında. İngiliz kültürü ve gramerinden iyi bir şekilde anlayan yetenekli bir hikaye anlatıcısı arıyoruz. Başvuracak kişiler yaratıcı ve istekli olmalı, yenilikçi oyun anlatımı konusunda takım arkadaşları ile çalışabilmelidir.”

Yayınlanan bir diğer ilanda da heyecan verici bir AAA proje için Unreal Engine 4’ten anlayan 3D sanatçısı aradıklarını belirttiler.

Peki Harry Potter bunun neresinde? Öncelikle ana Harry Potter serisi bitti ancak yan serileri, genişletilmiş evreni ve daha birçok ürünü ile hala karşımızda ve olmaya devam edecek. Harry Potter’ın aslen İngiliz kültürünü baz aldığını ve karakter konuşmalarında da bunu büyük oranda yansıtması sebebiyle bir Harry Potter oyunu, hatta RPG’si ihtimali hayli yüksek gibi görünüyor. Avalanche Story’nin de daha önce Disney Infinity, Toy Story ve Cars gibi film oyunları yaptığını biliyoruz. Bu yüzden bir Harry Potter oyunu ihtimali iyice yükselmiş oluyor.

Şimdilik yapmamız gereken sakin olmaya çalışıp Warner Bros’un resmi açıklamasını beklemek!

Kaynak: 1

Yorumlar