Ana sayfa Haberler Yeni Dumbledore Belli Oldu: Jude Law!

Yeni Dumbledore Belli Oldu: Jude Law!

PAYLAŞ

Yeni Dumbledore belli oldu: Jude Law!

İki kere Oscar ödüllerine aday gösterilen yetenekli oyuncu Jude Law’un Fantastik Canavarlar’ın devam filminde çok sevgili müdürümüz Albus’un gençliğini canlandıracağı açıklandı. Film onun müdür olmasından yıllar öncesini anlatıyor.

Albus Dumbledore’un ilk filmde de adı geçmişti. Newt Scamander’ın okuldan atılmasına karşı çıktığından bahsedilmişti. Anlaşılan yeni baş kararkterimiz ve yeni Dumbledore’u arkadaş olarak bir arada görecek gibiyiz.

Haber Pottermore’da yayınlandı ve şimdiden etraf çalkalanmaya başladı bile!

Fantastik Canavarlar kitabının önsözünde Newt, Albus hakkında şunları söylüyordu: “Albus Dumbledore benim için bir okul hocasından fazlasıydı.”

David Yates ise şunları söylemiş: “Jude Law, yaptığı işlere uzun zamandır hayran olduğum çok yetenekli bir oyuncu, sonunda onunla çalışabilme fırsatını iple çekiyorum. Albus Dumbledore’un beklenmedik yönlerini, J.K Rowling’in de işlediği gibi, çok iyi ortaya çıkararak harika bir iş yapacağını biliyorum.

Jude Law dediğimiz gibi iki kere Oscar, üç kere Altın Küre adayı olmuş ve bir kere de BAFTA ödülü kazanmıştı. Sherlock Holmes filmlerinde Robert Downey Jr. ile oynamış ve John Watson rolüyle kalbimizi kazanmıştı.

Jude Law’un Johnny Depp ile nasıl bir uyum sergileyeceği de merak konusu, tabi bu ilk kez birlikte çalışmaları olmayacak. Daha önce The Imaginarium of Doctor Parnassus adlı filmde beraber çalışmışlar. Son zamanlarda ise Law HBO’nun dizisi The Young Pope’ta oynamakta.

Bu harika seçimden sonra yeni Fantastik Canavarlar filmini beklemek çok daha zor bir hale gelecek gibi!

Yorumlar