Ana sayfa Star Wars Canon Yeni gelecek Star Wars live-action dizisi hakkındaki son gelişmeler

Yeni gelecek Star Wars live-action dizisi hakkındaki son gelişmeler

PAYLAŞ

Disney’in kendi yayın platformunu hizmete sokmaya adım adım yaklaşmasının akabinde, bu platformun en dikkat çeken içeriklerinden biri olmaya aday Star Wars live-action dizisi hakkında zaman ilerledikçe bazı detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Yapımcılığını ve yazarlığını, daha önce Ironman filminin yönetmenliğini yapmış ve aynı zamanda MCU evreninde Happy Hogan karakterini canlandıran Jon Favreau’un üstlendiği yeni dizinin ilk sezonunun 10 bölümden oluşması ön görülüyor. Bu ilk sezon için ayrılan miktar ise 100 milyon dolar.

Son günlerde sızan bir diğer detay ise dizinin geçeceği zaman dilimin 6. Film olan Jedi’ın Dönüşünden tam 7 yıl sonrasına odaklanmasıydı. Ve dizi hakkında söylenen bir diğer konu ise gezegen olarak hikayenin Mandalore içinde geçeceği söylentileri üzerinde duruluyor. İmparatorluğun çöküşünün yaşandığı yılları Mandalore cephesinden izlemek, kaliteli bir hikaye ile oldukça keyifli olabileceğini söylemeliyiz.

2019 sonlarına doğru yayın hayatına gireceğini beklediğimiz Disney’in Netflix’e rakip olacak platformuna özel yayınlanacak olması dolayısıyla da dizinin 2020 öncesinde gösterime girmesini haliyle beklemiyoruz.

Yıllardır Star Wars hayranlarının filmler harici dört gözle beklediği bir diziye adım adım yaklaşıyor olması herkesi oldukça meraklandırmış durumda. Özellikle son yıllarda izlediğimiz Klon Savaşları ve Rebels dizilerinin animasyon olarak yapılmaları, artık animasyon dışı gerçek oyuncuların yer alacağı projelere olan isteği fazlasıyla arttırmıştı. Bu diziler kendilerine verilen misyonu bence fazlasıyla yerine getirmeyi başardılar. Rebels’in finali sonrası duyurusu yapılan bir diğer animasyon dizisi Resistence sonuç itibari çokta ilgi çekememişti.

Disney ve Lucasfilm, özellikle Bölüm 7 ve 8 ile birçok hayranının kendilerine cephe aldırmasına yol açmıştı. Bir de bunun üzerine sinemalarda gösterime giren, Han Solo’nun geçmiş yaşantısına odaklı Solo : Bir Star Wars Hikayesi gişede fena çuvallayarak yapımcıların hayranların onlara olan tepkisine dikkat kesilmelerine neden olmuştu.

Bunun akabinde Klon Savaşları dizisinin 7. sezonu için geri döneceğini öğrendiğimiz son günlerde, bu yeni gelecek gerçek oyuncular ve yüzlerden kurulu dizi projesi bakalım her iki kesim arasındaki bu gerginliği azaltabilecek mi?

Peki, sizin gelecek bu dizi ve projeler hakkında beklentileriniz nedir? Star Wars yeniden beklenen o eski ihtişamlı günlerine geri dönebilecek mi dersiniz?

Yorumlar