Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Yeni Güncellemeleriyle Shadow Arena Geri Döndü!

Yeni Güncellemeleriyle Shadow Arena Geri Döndü!

PAYLAŞ

Shaodow Arena oyunu final betasının da sonlanmasının ardından erken erişim sürümüne girmiş durumda. Bu yazımızda sizlere Shadow arena final betası hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle oyunu yeniden bir hatırlayalım.

Shadow Arena Oyunu Hakkında

Oyunun türü Battle Royale tarzında diyebiliriz. Yeteneklerinizi geliştirip, yeni eşyaları oyun ortamında dövüştüğünüz yaratıklarından toplayarak kırk oyuncu arasından tek tek sıyrılıp onları yenerek birinciliğe ulaşabilirsiniz. Tabii bu sandığınız kadar kolay değil. Zira harita içerisinde karşılaştığınız her yaratık kolayca ölen yaratıklar değil. Bunun dışında bir de Gölge Lordu dediğimiz oyundaki üst seviye yaratıklar da var. Bunlarla karşılaşmak için biraz daha güçlü olmak gerekiyor. Üstüne bu yaratıklarla dövüşürken üst seviye bir oyuncu gelip sizi bir güzel yenebiliyor. Bu yüzden bazı oyunculara karşı biraz daha dikkatli olmak ve geliştikten sonra onlarla karşılaşmak daha mantıklı olacaktır.

Şöyle ki oyun içi grafiklerden ve oynanıştan bahsetmem gerekirse oldukça iyi dizayn edildiğini düşünüyorum. Oynarken oldukça keyif aldım. Oyunun grafikleri göz doyurucu ve güzel. Black Desert Online oynayanlar bu oyunda benzerlikler görebilir. Ancak grafik dizaynı açısından. Bunun nedeni de aynı yapımcı tarafından yapılmış olmaları diyebiliriz.

Oyunda oynadığımız karakterler ve yetenekleri oldukça hoş lanse edilmiş. Karakterler arasında Orwen karakterini çok sevdiğimi söylemiştim önceki yazımızda. Ahon Kirus karakterine de alıştığım zaman onunda oldukça keyifli olduğunu söyleyebilirim.

Mekaniklere alışması kolay diyebiliriz. Ancak biraz alıştırma yapmak gerekiyor tabii ki. Alıştıktan sonra rahatlıkla karakterler ile oyunu oynayabiliyorsunuz. Oyun içinde öldürmeniz gereken canavarlar bulmanız gereken sandıklar mevcut.

Oyun Yenilikleri

Oyun içi mekanikler düzeltilmiş oynanış aşamasında daha rahat bir deneyim elde edebiliyorsunuz. Önceki yazımızda sizlere karşımıza güçlü oyuncuların çıkabildiğini bizi rahatlıkla öldürebildiğini söylemiştim. Bu aşamada bu biraz düzelmiş durumda yani karşımıza seviyemize daha uygun oyuncular geliyor. Grafikler yenilenmiş durumda. Göz yoran bazı grafik sorunları düzenlenirken daha yumuşak bir görsel deneyim yaşayabilirsiniz.

Oyun bu aşamada artık daha oynanabilir bir pozisyonda. İçiniz rahat ederek oyunu indirebilir ve oynayabilirsiniz. Tabii bunun için biraz beklemeniz gerekiyor mecburen. Ancak oyun hakkındaki yenilikleri oyunun sitesinden yani şuradan takip edebilirsiniz. Yeni yazılarımız için beklemede kalın sevgili Fantazya takipçileri!

Yorumlar