Ana sayfa Harry Potter Yeni Harry Potter Oyunu: Hogwarts Legacy

Yeni Harry Potter Oyunu: Hogwarts Legacy

PAYLAŞ

Uzun zamandır etrafta yeni bir Harry Potter oyunu çıkacağı hakkında söylentiler vardı. Dün yapılan Playstation sunumunda bu söylentiler doğrulanmış oldu. İşte yeni Harry Potter oyunu Hogwarts Legacy.

Oyun Avalanche (Just Cause oyunlarını yapan firma değil) tarafından geliştiriliyor. Şimdilik net çıkış tarihi belli olmasa da fragmanda 2021 olarak gösterilmiş. Oyun yeni nesil konsollar ve bilgisayarın yanı sıra bir önceki jenerasyona (Playstation 4, Xbox One) da gelecek.

Harry Potter

Nasıl bir oyun olacağı oyunun kendi sitesinde bu şekilde anlatılmış:
Hogwarts Legacy Harry Potter kitaplarıyla tanıtılan evrende geçen bir aksiyon rol yapma oyunu. Şimdi harekete geçebilir ve büyücülerin dünyasında kendi maceranızın merkezinde olabilirsiniz. Tanıdık ve yeni mekanlarda fantastik canavarları keşfedeceğiniz, karakterinizi düzenleyeceğiniz, iksirler yapacağınız, büyü yapmakta ustalaşacağınız, yeteneklerinizi geliştireceğiniz ve istediğiniz büyücü haline geleceğiniz bir maceraya çıkın.

1800’lerdeki Hogwarts’a şahit olun. Karakteriniz büyücü dünyasını parçalayacak antik bir sırra giden anahtarı elinde tutan birisi. Büyücülük okulu Hogwarts’a kabul edildiniz ve çok süre geçmeden sıradan bir öğrenci olmadığınızı keşfediyorsunuz: Kadim büyüyü sezmek ve kadim büyüde ustalaşmak konusunda alışılagelmedik bir yeteneğiniz var. Sadece siz bu sırrı korumaya ya da uğursuz büyülerin cazibesine teslim etmeye karar verebilirsiniz.

Yeni dostluklar kurdukça, kara büyücülerle savaştıkça Hogwarts’da yaşamanın hissini keşfedin ve büyücülük dünyasının kaderini belirleyin. Neler yaptığınız, mirasınızı belirleyecek.

Harry Potter

Düşüncelerim

Bu oyun hakkında en sevdiğim şey 1800’lerde geçiyor olması. Rowling anlamadığım bir şekilde bu evrene yeni kitaplar yazıp genişletmiyor. Fantastik Canavarlar serisiyle biraz daha geriye gidilmiş olsa da büyücülük tarihinin gerisi hala muamma. Böyle yan içeriklerle evren daha da genişler umarım, Rowling’in kitap yazacağı yok.

Biraz daha oyun özelinde bakarsak geliştiren stüdyo çok iyi oyunlar çıkaran bir stüdyo değil bu yüzden fazla beklentiye girmemek lazım. Fragmanda Quidditch de gözüküyor, büyük ihtimalle oyunda yan içerik olarak yer alacak. Oyun 1800’lerde geçtiği için Hogwarts hayaletleri dışında tanıdık bir yüz göreceğimizi düşünmüyorum. Bize yeni ama aslında eski bir Hogwarts göreceğiz ve bu çok güzel.

Fragman

Diğer yazılarımızı okumak için:;
https://fantazya.org/category/harry-potter/

Bize katılın!
https://www.facebook.com/groups/hogwarts.fantazya/

Yorumlar