Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Yeni Lord of the Rings Online Duyuruldu

Yeni Lord of the Rings Online Duyuruldu

PAYLAŞ

Yüzüklerin Efendisi serisinin hayranı mısınız ve ana hikaye odaklı bir Orta Dünya (Middle-Earth) temalı bir oyun mu bekliyorsunuz? O zaman bu haberimiz size göre çünkü geçtiğimiz günlerde yeni Lord of the Rings Online oyunu duyuruldu. İlk detaylar bu haberimizde.

Gears of War 4 ve Batman Arkham Origins gibi yapımları geliştiren Splash Damage ile Warframe’in geliştiricisi olan Digital Extremes’in sahibi olan oyun yayımcı kuruluşu Athlon Games, geçtiğimiz günlerde Middle-Earth Enterprises ile yeni bir Lord of the Rings Online oyunu geliştirmek üzere anlaştıklarını duyurdu.

Son zamanlarda çıkıp başarılı olan Shadow of Mordor, Shadow of War oyunları ve 2020-2021 gibi görmeyi planladığımız Lord of the Rings dizisinden sonra adeta “dirilişe” geçen Yüzüklerin Efendisi serisi hayranlarını için sıkı bir çalışmaya girdikleri belirten Athlon Games, yeni oyunun günümüz oyun konsolları ve PC için geliştirildiğini ayrıca oynaması ücretsiz (F2PMMO) olacağını belirtti.

Athlon Games’in Başkanı Dave Miller, yaptığı açıklamada: “Middle-Earth Enterprises ile çalışmak ve J.R.R. Tolkien’in eşsiz fantastik çalışması olan Yüzüklerin Efendisi serisi için yeni bir deneyim yaratmak bizler için eşsiz bir fırsat, bizde bu projede çalışmak için oldukça sabırsız durumdayız. Bu ve Athlon’un çalıştığı diğer büyük projeler bizleri, AAA kalitesinde oyunlar yaratma amacımıza daha da yaklaştıracağını düşünüyoruz.” dedi.

Ücretsiz bir MMO oyunu olacağı ve konsollar ile PC’e çıkış yapacağının dışında oyun hakkında bilgi vermekten kaçınan Athlon Games, şimdiden benim gibi serinin hayranlarının ilgisini çekmeyi başardı. Bilmeyenler için; ilk Lord of the Rings Online oyunu 2007’de çıktı ve şuan Steam, PlayStation 4 ve Xbox One için ücretsiz olarak oynanabilir durumda.

Peki ya sizlerin düşünce ve beklentileriniz neler? Yeni oyunun duyurulmasından benim gibi memnun musunuz yoksa “eski online oyun hala güzel, yenisine gerek yoktu” gibi bir düşünce içerisinde misiniz? Görüşlerinizi, yorumlar bölümünde bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

Yorumlar