Ana sayfa Animeler Yeni Parlayan Yıldız Dr. Stone’a Yakından Göz Atın!

Yeni Parlayan Yıldız Dr. Stone’a Yakından Göz Atın!

PAYLAŞ

Yaz 2019 döneminde yayına giren anime Dr. Stone, yaz döneminde yayına giren diğer animelerden farklı bir konu işlemesinden kaynaklı olsa gerek ki ayrı bir çekiciliği bulunuyor.

Biz de sizler için bu güzelim animeyi incelemeye karar verdik!. İyi okumalar! 🙂

Dr. Stone

2019 Yaz döneminde yayına başlayan Dr. Stone, Shinya Iino tarafından yönetiliyor. Anime’nin 24 bölümden oluşması bekleniyor.

Hikaye: 8/10
Kahramanlar, hem insan hem de teknoloji açısından insanlığı baştan kurtarmak zorunda kalacaklar. Anlaması kolay ve çok eğlenceli, aynı zamanda hikayenin daha da ilginç hale getirilmesiyle sonuçlanan taşlaşmanın arkasındaki gizeme de sahip.

Karakter: 6/10
Şu anda karakterler çok karizmatik değil, dikkatimi çeken sadece Senkuu (öyküyü ilerleten) ve muhalif idealleri olan Tsukasa ve tarihin kötü haliydi.

Özet

Beş yıl boyunca konuşulmamış duyguları barındırdıktan sonra, lise öğrencisi Taiju Ooki nihayet Yuzuriha Ogawa’ya olan sevgisini itiraf etmeye niyetlenir. Taiju tam da itirafına başladığında, kör edici bir yeşil ışık Dünya’ya çarpıyor ve dünyadaki bütün insanları taşlaştırıyor.

Birkaç bin yıl sonra Taiju, insanlığın durduğu, doğanın geliştiği dünya’da modern dünyayı bulmak için uyanıyor ve taş heykel dünyasında yaşayan başka bir insanla karşılaşıyor: birkaç aydır aktif olan ve çok bilimi seven arkadaşı Senkuu. Taiju, Senkuu’nun medeniyetin bilimle yeniden canlanmasını başlatmak için büyük bir program geliştirdiğini öğrenir. Taiju’nun gücü ve Senkuu’nun beyni, zorlu bir ortaklık kurmak için bir araya geldi ve kısa süre sonra taşlaşmış olanları canlandırmak için bir yöntem ortaya çıkardılar. Ancak Senkuu, uyanan bazı insanların ideolojileri yüzünden tehdit altında kalmıştır. Bu arada, insanlığın taşlaşmasının nedeni hala bilinmemektedir.

Ana Karakterler

Senkuu Ishigami

Senku - Dr. Stone Main Character

Animenin ana karakterlerinden birisidir. Üst düzey bir zekaya sahip olmasının yanı sıra insanları nasıl elde edeceğini çok iyi biliyor. Tek eksik yanı zekasına oranla gücünün pek olmaması.

Taiju Ooki

Taiju- Dr. Stone Main Character

Taiju, Senku’nun arkadaşı ve Yuzuriha’ya aşık. Taiju güçlü ve sağlam bir vücuda sahiptir ve Senku’ya ağır eşyaların taşınmasında ve avlanmakta yardımcı olur. Küçük işler konusunda bile çok hevesli olsa da çok fazla çığlık atıyor. Taiju savaşmayı sevmiyor, bu yüzden sadece rakibinin saldırısını engelliyor.

Chrome 

Chrome - Dr. Stone Main Character

Bilim hakkında geniş bilgiye sahip ve Senkuu’ya zekasıyla yardımcı oluyor. Taiju kadar olmasa da pek bir telaşlı ve kolay çığlık atan bir karakter.

Kohaku

Kohaku - Dr. Stone Main Character

Genç bir kız ve Chrome gibi o da modern insanın soyundan geliyor. Çok hızlı ve çevik, ayrıca ablası için günlük olarak sıcak suyla dolu ağır bir tencereyi taşıyabilme gücü ve dayanıklılığı dikkat çekici. Bu nedenle, Chrome tarafından “Gorilla” olarak adlandırılıyor.

Tsukasa Shishiou

Tsukasa - Dr. Stone Main Character

Tsukasa, Senkuu tarafından uyandırılan bir diğer taşlaşmış insan. Hayvani bir güce sahip, dayanıklılığı ve saldırı gücü çok üst düzey. İdeolojisi Senkuu ile çakıştığı için Senkuu’ya düşman olmuş ve hatta onu öldürmeye çalışmıştır.

Diğer Karakterler

Asagiri Gen

Asagiri - Dr. Stone Supporting Character

Taşlaşma gerçekleşmeden önce Gen Asagiri, pek çok dergide yer alan popüler bir Mentalistti. Tsukasa, ordusunda yararlı bir piyon olacağını düşündü ve Asagiri’yi canlandırdı.

Ginrou

Ginrou - Dr. Stone Supporting Character

Ginrou, Kinrou’nun kardeşi ve köy korucularından biri. Köyde kaldığı süre boyunca Senku’nun etrafında takılmaya başlar ve Ruri’ye antibiyotik yapmak için plana bağlanır.

Kinrou

Kinrou - Dr. Stone Supporting Character

Kinrou, Ginrou’nun ağabeyidir. Köy korucusu olarak hizmet ederken, Ginrou, Senkuu’nun planlarına daha fazla karıştığından, teknik olarak kendisini Senku ve takımının yanında bulur.

Jasper

Jasper- Dr. Stone Supporting Character

Ruri ve Kohaku’nun babasıdır.

Yuzuriha Ogawa

Yuzuriha - Dr. Stone Supporting Character

Yuzuriha, Taiju’nun sevdiği ve hislerini açıklamak üzereyken taşlaşan diğer bir karakter. Senkuu’nun da arkadaşıdır.

Ruri

Ruri - Dr. Stone Supporting Character

Kohaku’nun ablasıdır.

Suika

Suika - Dr. Stone Supporting Character

Suika, diğer taş devri insanlarıyla birlikte köyde yaşayan genç bir kız. En göze çarpan özelliği, başını meyve olarak gizlemek için içine saklandığı büyük karpuz. Senku’nun bilim krallığını inşa etmesine yardım etmeye istekli çünkü daha önce hiç kimseye faydası olmadı. Bilim krallığı için bilgi toplayıcı olarak çalışmaya başlar.

Diğer Anime listelerimize göz atmak isterseniz aşağıya link bırakıyoruz.
Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken Animeler
En Sadist Anime Karakterleri!
En Popüler Erkek Anime Karakterlerini Listeledik!
En Güzel Kadın Anime Karakterlerini Listeledik!
Kıyıda Köşede Kalmış Animeleri Listeledik
Kıyı da Köşede Kalmış Animeleri Listeledik – 2

Instagram Fantazya Anime hesabımızı buraya tıklayarak takip edip bize destek olabilirsiniz 🙂

Yorumlar