Ana sayfa Star Wars Yeni Star Wars Üçlemesinin Tarihleri Belli Oldu!

Yeni Star Wars Üçlemesinin Tarihleri Belli Oldu!

PAYLAŞ

Walt Disney, Fox’ u resmi alarak satın almasının ardından şimdiden çoğu yapımlarına yönelik film programlarını yayınladı. İçlerinden en önemlilerinden biri Star Wars  Episode IX: Rise of the Skywalker’ dan sonra, Star Wars filmleri için çekilecek yeni bir üçleme. Bu üçlemenin ilki 16 Aralık 2022’de izleyicilerle buluşacak ve ardından 2024 ve 2026’da üçlemenin devam filmleri ile buluşacağız. Disney’ in resmi olarak paylaştığı yazı şöyle:

“Walt Disney Stüdyoları,  Fox Stüdyolarını bünyesine katmasından sonra, daha önce açıklanan film tarihlerinin değişiklikleri de olmak üzere, yakın gelecekteki yeni yapımlarının takvimini açıkladı.

Avengers: Endgame macerasını başarıyla atlattıktan sonra, yaz takvimi şu şekilde seyir edecek; 24 Mayıs Alaaddin, Haziran 7 Dark Phoenix, 21 Haziran Oyuncak Hikayesi,  12 Temmuz Stuber, 19 Temmuz Aslan Kral, 9 Ağustos “The Art of Racing in the Rain” ve 23 Ağustos “Ready or Not”. Ayrıca 3 filmin de tarihleri şöyle kaydırıldı; Ad Astra (9/20/19), The New Mutants (4/3/20), and Artemis Fowl (5/29/20)…

Güncelleştirilmiş takvim aynı zamanda büyük franchiselar Avatar ve Star Wars için yayın tarihlerini de belirledi. Star Wars’ın sonuncu Skywalker Saga filmi Rise of the Skywalker’ın ardından, üç yeni ve henüz isimsiz Yıldız Savaşları filmleri 2022 yılında başlayacak ve her iki yılda bir,  Noel hafta sonu öncesi izleyicilerle buluşacak. 2021 yılında ise Avatar filmi boy göstererek, Pandora’ nın detaylı dünyasını genişletecek. 2020 için ise, Steven Spielberg’ in yönettiği, “West Side Story” uyarlaması izleyicilerle buluşacak.”

Tabii elimizde şimdilik sadece 2026 yılında sonlanmak üzere üç Star Wars filmlerinin çekileceğinden başka resmi bir bilgi yok , yani biraz daha ortalık karışacak, spekülasyonlar yapılacaktır. Bu filmler Game of Thrones yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss ‘in filmleri mi olacak? Rian Johnson imzası mı taşıyacak? İki grubun işbirliğinden mi ortaya çıkacak? Tamamen başka bir şey mi? Bu arada Game of Thrones yapımcılarının Yıldız Savaşları evrenine atılmalarından haberdar değilseniz aşağıdaki yazımızdan bilgi edinebilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı Lucasfilm cephesinden geldikçe sizlerle paylaşmış olacağız.

Kaynaklar:

Walt Disney Studios/Lucasfilm

https://www.starwarsnewsnet.com/2019/05/walt-disney-studios-next-three-star-wars-film-to-be-released-in-december-of-2022-2024-and-2026.html