Ana sayfa Diğer Fantazya Çizgi Roman Yeni The Batman Filminden İlk Fragman Geldi

Yeni The Batman Filminden İlk Fragman Geldi

PAYLAŞ

1 Ekim 2021’de vizyona girmesi planlanan yeni The Batman filminden ilk fragman, geçtiğimiz gün DC FanDome’da ilk kez yayınlandı !

The Flash filminde Ben Affleck‘in yeniden Batman olarak görüneceğinin açıklanmasının ardından tüm gözler 21 Ağustos’ta yapılacak olan DC FanDome‘da yayınlanması beklenenen Wonder Woman 1984 filminin fragmanına çevrilmişti. Çünkü herkes küçük de olsa bir Batman sahnesi bekliyordu ama öyle bir şey gerçekleşmedi ve bunun üzerine 1 Ekim 2021’de vizyona girmesi planlanan ve Robert Pattinson‘ı Batman olarak izleyeceğimiz The Batman‘in merakla beklenen fragmanı izleyici ile buluştu. Filmin henüz %30’luk kısmının çekilmiş olmasına rağmen fragmanda görünenler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı diyebiliriz.

Bruce Wayne’in nasıl Batman’e dönüştüğü temeline yoğunlaşan film bize tam anlamıyla bir süper kahraman filmi vadediyor. Fragmandan yakalayabildiğim bazı detaylardan bahsedecek olursak öncelikle şunu söylemek isterim: film son derece karanlık bir atmosferde geçecek gibi görünüyor ki bu da Batman çizgi-romanları serisine son derece bağlı kalınacağının kanıtı. Üstelik Pattinson’ın keskin yüz hatları ve belirgin çene kemikleri benim gözümün önüne direkt olarak Detective Comics çizimlerindeki Batman’i getirdi diyebilirim. Christian Bale’e ihanet etmek istemiyorum fakat sanırım bugüne kadar izlediğimiz en iyi Batman olacak gibi görünüyor.

Fragmanda ayrıca Batman’in en azılı düşmanlarından olan The Riddler ve Penguin‘i de görüyoruz. Fakat yönetmen Matt Reeves üstüne basa basa Penguin’in henüz sadece suç örgütü lideri Oswald Cobblepot olduğunu ve Penguin olarak anılmadığını belirtiyor. Colin Farrell’in hayat vereceği bu karakteri görmek için sabırsızlanıyorum diyebilirim. Fragmanda Catwoman ve James Gordon‘u da görüyoruz fakat kısıtlı sürede bu karakterler için pek detay yakalayabildiğimiz söylenemez. Alfred rolünde ise Yüzüklerin Efendisi ve Maymunlar Cehennemi filmlerinden tanıdığımız başarılı oyuncu Andy Serkis var.

Yönetmen Reeves’in açıklamalarına göre Bruce Wayne’in Batman olarak ilk 2 yılında geçen film, yozlaşmış Gotham şehrinin suçla mücadelesini ve şehirdeki çetelerin Batman’e ulaşmaya çalışmasını konu alıyor. Senaryonun, biz dizi cinayetin ve Wayne ailesinin katledilmesinin birbiriyle olan bağlantısını çözmeye çalışan genç Bruce’un çevresinde dolaşacağı da yönetmenin açıklamaları arasında. Ayrıca fragmanın sonlarına doğru, Batman’in bir çete üyesini güzelce patakladığını gördüğümüz sahnede çete üyelerinin makyajlarının Joker tarzında olması hayranlar arasında büyük heyecan uyandırdı. Çünkü öyle bir makyajın Joker olmadan yapılıyor olması anlamsız olurdu. Şimdi akıllarda oluşan soru şu: Justice League evreninden farklı bir zaman çizgisinde yer alan bu filmde yeni bir Joker mi göreceğiz yoksa geçtiğimiz yıl yayınlanan The Joker filmi ile aynı evrende mi geçiyor ? Galiba bunun için sıradaki fragmanı beklemekten başka çaremiz yok…

Yorumlar