Ana sayfa Animeler Yepyeni Bir Shounen: Jujutsu Kaisen

Yepyeni Bir Shounen: Jujutsu Kaisen

PAYLAŞ

Bu seferki yazımda bahsedeceğim; MAPPA Stüdyo’sunun çizimlerini yaptığı, Gege Akutami’nin aynı isimli mangasından uyarlanan bir anime, Jujutsu Kaisen.

Animelerde özellikle shounen kategorisini izlemeyi sevenleri ekrana kilitleyecek Jujutsu Kaisen, daha sadece ilk sezonunda. Aynı zamanda Shingeki no Kyojin’in de çizimleri üstlenen Mappa Stüdyosu’nun, ikisini aynı anda yayımlamasından dolayı Jujutsu Kaisen’i birkaç hafta ertelediği düşünülüyor fakat geçtiğimiz haftayla birlikte, yeni bölümler tekrardan izleyici ile buluşmaya başladı.

Peki, bu Jujutsu Kiasen’in konusu nedir?

Her insanın göremediği, açıklanamayan ölümlere sebep olan, Lanet diyeceğimiz varlıklar, insanların kötü duygularının yoğun olduğu yerlerde -okul, hastane gibi- ortaya çıkmaktadır. Ve bu lanetleri defetmek sadece başka bir lanetle mümkün.

Başkahramanımız Itadori Yuuji, sahip olduğu inanılmaz fiziksel gücün aksine gayet normal bir lise hayatı yaşayan bir gençtir. Bir gün birlikte aynı kulübe gittiği arkadaşlarının bu lanetlerle başının derde girmesinden dolayı, dedesinin kendisine vasiyeti üzerine, onları korumaya çalışırken, çok güçlü bir lanetli parçayı yutar. Bu parça Sukuna’ya, diğer adıyla Lanetlerin Kralı, ait parmaklardan biridir. Bu andan sonra, Sukuna ile aynı bedeni paylaşmaya başlarlar. Sukuna’nın gücünü bastırabilecek tek kişi olduğundan, daha sonra öğretmeni olacak olan Gojo Satoru adlı büyücü tarafından kendisini Tokyo Metropolitan Büyü Teknik Lisesi’ne götürmesi ile olaylar başlar.

Üstelik seslendirmenler de aşina olduğumuz animelerde seslendirme yaptıkları için izlerken yabancılık da çekmiyorsunuz.

Meraklısına, bu seslendirmenleri daha önce nerede gördük?

Gojo Satoru’yu seslendiren Yuichi Nakamura’yı daha önce Fairy Tail’de Gray Fullbuster, Fruits Basket’te Souma Shigure adlı karakterlere hayat verirken görmüştük. Ayrıca Boku no Hero Academia, Haikyuu, Owari no Seraph gibi yapımlarda da yer almıştır.

Başkahramanımız Itadori Yuuji’nin seslendirmeni Junya Enoki de Jojo’s Bizarre Adventure anime serisinden Fugo Pannacotta. Boruto ve Haikyuu’da da yan karakterlere seslendirme yapmıştır.

Itadori’nin sınıf arkadaşı Fushiguro Megumi’nin seslendirmeni ise Uchida Yuuma. Kendisi Banana Fish’ten Ash Lynx’i, Given’dan Uenoyama Ritsuka’yı seslendirmiştir.

Itadori’nin bir diğer sınıf arkadaşı olan Kugisaki Nobara’yı seslendiren Seto Asami’yi, Bungou Stray Dogs’un Higuchi Ichiyou’su, Death Parade’in Kurokami no Onna’sı olarak görüyoruz. Ayrıca Haikyuu, Tokyo Ghoul:re, Fate/Zero animelerinde de yan karakterleri seslendirmiştir.

Toplamda yirmi dört bölümden oluşacak Jujutsu Kaisen, her cumartesi günü yayımlanmakta. Shounen animeleri seviyorsanız, kaçırmak istemeyeceğiniz bir anime.

Jujutsu Kaisen animesinin diğer sezonlarında da görüşmek üzere, esenlikle kalın!

Diğer yazılarımızı okumak için: https://fantazya.org/category/animeler/

Bize katılın! https://www.facebook.com/groups/anime.fantazya/

Yorumlar