Ana sayfa Dizi / Film Yönetmen Alper Çağlar, Göktürk Üçlemesi ile İlgili Bazı Teknik Detayları Paylaştı

Yönetmen Alper Çağlar, Göktürk Üçlemesi ile İlgili Bazı Teknik Detayları Paylaştı

PAYLAŞ

Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Göktürk Üçlemesi hakkında yeni teknik detayları paylaşan Alper Çağlar, belki de bu yıl sonuna doğru bir fragmanın gelmesinin sürpriz olmayacağının sinyallerini verdi.

Bildiğiniz üzere Alper Çağlar, ”Dağ” serisinin yönetmenliği ile adından söz ettirmiş ve TV dizisi olan Börü‘de de senarist olarak harika işler çıkarmıştı. Kendi söylemi ile çocukluk hayali olan bir Göktürk Üçlemesi yapmak için 2 yıl önce proje çalışmalarına başlayan 38 yaşındaki genç yönetmen bugün geldikleri nokta ile alakalı bazı bilgiler paylaştı.

Yüzüklerin Efendisi kalitesinde, öz tarihimizi anlatan bir filmimiz olması gerektiğini her fırsatta dile getiren genç yönetmen her şeyin mükemmel olması için büyük çaba harcıyor gibi görünüyor. Normal şartlarda İlk Göktürk için 2019, Kırk Göktürk için 2022 ve Son Göktürk için 2025 tarihlerini öngören yönetmen maalesef covid-19’dan dolayı gecikmeye uğrayacak. Öyle bile olsa geç olsun ama güzel olsun dileklerinde bulunuyor ve Alper Çağlar’ın bu önemli yolda başarılı bir şekilde mutlu sona ulaşmasını diliyorum. Ayrıca genç yönetmen 2023’te Dağ III’ü göreceğimizin de müjdesini vermiş.

Ayrıca filmle ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz resmi bir internet sitesi de mevcut.

https://www.ashinaclan.com/

Yorumlar