Ana sayfa Star Wars Yüce Lider Kylo Ren’in Hayatı ve Bilinmeyen Yönleri

Yüce Lider Kylo Ren’in Hayatı ve Bilinmeyen Yönleri

PAYLAŞ

Bu yazımda filmlerde gördüğümüz şeylerin dışına çıkıp Kylo Ren’in hiç bilinmeyen yönlerine bakacağız, karakterin zihnine gireceğiz. Çocukluğundan başlayıp şuan olduğu kişiye kadar bir analiz yapacağız. Size daha önce hiç rastlamadığınız şeyleri öğreneceğinizin garantisini veriyorum. İyi okumalar.

Kylo Ren ya da doğum adıyla Ben Solo, 5 ABY tarihinde Yeni Cumhuriyet’in ilk başkenti olan Chandrila gezegeninde doğdu. Bazı söylentiler doğumunun çok acılı ve üç gün sürdüğünü, bazıları ise hemen gerçekleşen acısız bir doğum olduğunu ve doğduğunda simsiyah uzun saçlı ve dişleri çıkmış halde olduğunu belirtiyor. Daha kundaktayken annesi tarafından içindeki güç akışını hissedebilen Ben, Alderaan’ın soylu hanesi olan Organa hanesinden geliyor. Yani gezegen hala var olsaydı doğum hakkıyla bir prens olması gereken Ben aynı zamanda Darth Vader’ın kanını damarlarında taşıyor.

Solo Ailesi

Doğduğu andan itibaren esrarengiz karanlık taraf kullanıcısı Snoke’un radarına giren Ben çok zor bir çocukluk geçiriyor. Neredeyse her gece uyumakta sıkıntı çekerken, uyuyabildiği zaman da ailesinin sorunları nedeniyle sıkıntıları devam ediyordu. Babasının pilotluk becerilerine hayran olan Ben onun izinden gitti ve pilotluk öğrenmeye başladı. Psikolojik sorunlar yaşadığında babası ile zar oynayarak ve babasıyla çizgi film izleyerek rahatlayabiliyordu. Fakat babasının kaçakçılık işleri ile daha meşgul olması, annesinin de siyaset ile çok meşgul olması ile iyice yalnız kalmaya başlayan Ben’in başına gelen en büyük sıkıntı bu oldu. Burada devreye giren Snoke bunu çok büyük bir silah haline getirince annesi tarafından dayısı Luke Skywalker’ın Yeni Jedi Düzeni’ne en gözde çırak olarak yollandı.

Yeni Jedi Düzeni Tapınağı

Bu düzende de aradığını bulamayan Ben, Snoke tarafından tamamen karanlık tarafın ağına düşürülmüştü. Dayısının bu durumu anlamasıyla yaptığı büyük bir hata bardağı taşıran son damla oldu. Jedi’lara ihanet eden Ben kendisine katılmayı reddeden çırakları öldürdü, tapınağı yakıp yıktı ve yeni çırakları ile İlk Düzen saflarına katıldı. Bu soykırım sayesinde Jedi Katili lakabını aldı, o artık Ren Şövalyeleri’nin ustası Kylo Ren’di.

Ren Şövalyeleri

Kafasının içine gireceğiz demiştim işte burası o kısım. Kylo çok kompleks, agresif, dengesiz ve yalnız bir karakteristiğe sahip. Öfkesini kontrol etmekte sıkıntı çekmesine rağmen ilginç bir şekilde hayatı boyunca anne babasından bir saniye bile nefret etmemiştir. Nefretinin büyük kısmı hocası olan iki kişiye: Luke ve Snoke’adır. Dedesinin son anında aydınlık tarafa geçtiğinden haberdar olup, bunu bir anlık zayıflık olarak nitelendirir. Yalan söyleme gibi bir huyu yoktur, direkt olarak doğruyu söyleyemediği zamanda gerçekleri çarpıtarak ve özünden şaşmayarak söyler. Eğitime çok önem verir, öğreten kişi olmak onun için bir tutkudur. Yenilikçidir: geride kalan şeyleri pek önemsemez, ileriye bakar. Soylu bir haneden gelmesinin getirdiği özgüven ile kaderinin kendinden daha aşağılık varlıkları yönetmek olduğuna inanır. Snoke’u öldürüp kaderini gerçekleştirmiş, dedesinin bile yapamadığı şeyi yapıp aynı anda hem içindeki çatışmayı yenmiş hem de tüm galaksiyi avcunun içine almıştır.

Last Jedi filminde ordusunu komuta ederken gördüğümüz Kylo, İlk Düzen’in en çok savaş komuta eden komutanıdır.

———————————————————————————————————————————-Star Wars Canon ve Legends içerikli ilginç ve bilgi içerikli paylaımlarımız için instagram sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

https://fantazya.org/quiz-hangi-jedi-sensin/

Yorumlar