Ana sayfa Diğer Fantazya Avatar Yuyan Okçuları (Avatar)

Yuyan Okçuları (Avatar)

PAYLAŞ

Ateş Ulusu’na bağlı, en yetenekli elit askeri gruplardan biri olan Avatar evreninin en iyi isabetçilerini, Yuyan Okçuları’nı inceliyoruz.

 

Yuyan Okçuları 

Bilinene göre 91 AG’den beri Ateş Ulusu’ndan Albay Shinu’nun komutası altında olan ve onlara ev sahipliği yapan Pohuai Kalesi’ni korumak için kullanılan, eğitimli özel okçu birliğiydi. Ayrıca Yuyan Okçuları başarı için kesinlik ve hassasiyet isteyen çok gizli görevler için kullanılırdı ve Ateş Ulusu’nun gizli silahlarından biriydi.

Ve her Yuyan’ın, kendisinin bu özel birlikten olduğunu gösteren bir dövmesi vardır.

Bir Yuyan Okçusu

Tarihte

Prens Ozai Yuyan Okçuları’nın olağanüstü yeteneğini duyduğunda, Prenses Ursa’nın eski aşkı Ikem’in izini sürüp, onu öldürtmek için Vachir adında bir Yuyan Okçusu kiralamıştı. Fakat Vachir, Ikem’i bulamadığında, Ozai onu kovdu ve Vachir’in komutasındaki Albay Shinu’ya istifasını vermesini emretti.

Prens Ozai, Vachir’i kiralarken

100 AG kışında Komutan Zhao, Avatar Aang’i yakalamak için Shinu’dan Yuyan Okçuları’nı kullanmayı talep etmiştir. Reddedildikten sonra Zhao’ya, onun terfisini açıklayan mesajla bir kuryeci şahin gelmiştir. Artık Amiral rütbesine ulaşan Zhao, Shinu’nun yetki olarak üstünde olduğu için Yuyan Okçuları’nı Aang’i avlamak için, kendi komutasına geçirmiştir. Okçular Aang’i bulduğunda, Aang’in çevikliği onların usta nişancılığına dayanamadı. Yuyan Okçuları sayıca üstün olduğu için Aang’i kısa süreliğine ele geçirmişti.

Aang, Yuyan Okçuları tarafından ele geçirilirken

“Onların kesinliği efsanevi. Bir Yuyan, yüzlerce yard uzaktan bir sineği, onu öldürmeden ağaca çivileyebilir.”

                                                                    – Zhao, Yuyanların yeteneğini tanımlarken

 

Bir Yuyan Okçusu’nun isabeti

 

Yorumlar