Ana sayfa Middle Earth Filmler Yüzüklerin Efendisi Animesi Yolda!

Yüzüklerin Efendisi Animesi Yolda!

PAYLAŞ

New Line Cinema ve Warner Bros Animation, Orta Dünya’da geçecek yeni bir animasyon projesini duyurdu: the Lord of the Rings: the War of the Rohirrim (Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim’in Savaşı).

Bu animenin yönetmenliğini, “Ghost in the Shell” ve “Ultraman” gibi işleriyle tanınan Kenji Kamiyama yapacak. Yüzüklerin Efendisi film üçlemesinin yapımcılarından biri olan Philippa Boyens’ın da projede danışman olarak yer alacağı belirtildi.

New Line Cinema-Warner Bros Animation ortaklığında gelişecek olan bu yapım, Yüzüklerin Efendisi’nden 250 yıl öncesindeki bir zamanda Rohan’da geçecek ve Rohan Kralı Miğfer Tokmakel’in hikâyesini anlatacak. Filmin, Peter Jackson’ın film serileriyle aynı evrende yer alacağı doğrulandı.

Boruşehir (Miğfer Dibi)’deki Miğfer Tokmakel Heykeli ve Rohan Haritası
Miğfer Tokmakel

Warner Bros Animation,  Warner Digital Series ve Cartoon Network Studios Başkanı Sam Register, bu konudaki düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Bu film, bu gidişle J.R.R Tolkien’in daha önce anlatılmamış dünyasının başka bir destansı tasviri olacak.  Bu hikâyeyi anlatmak için; yaratıcı ve önde gelen yeni isimlerin yanı sıra, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit film üçlemelerinin ardındaki pek çok harika yetenekle birlikte çalışmaktan onur duyuyoruz. İşte başlıyor.”

“İşte başlıyor.”

Jeffrey Addis ve Will Matthews, hâlihazırda sinemada çıkışı planlanan “the War of the Rohirrim” animesinin senaryosunu yazıyorlar.

Kaynak: theonering.net

Diğer yazılarımızı okumak için:
https://fantazya.org/category/middle-earth/

Bize katılın!
https://www.facebook.com/groups/yuzuklerinEfendisi/

Yorumlar