PAYLAŞ

Amazon stüdyoları, Yüzüklerin Efendisi romanlarına dayanan bir dizi çekebilmek için Warner Bros ve Tolkien Estate(Tolkien Köşkü) ile görüşmelerde bulunuyor. Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’un, telif haklarını elinde bulunduran Warner Bros ve Tolkien Estate ile bizzat görüştüğü bildirildi. Yine de henüz hiçbir anlaşma yapılmadı.

amazon wb

Sıkı bir Epik fantezi ve bilim kurgu hayranı olan Bezos’un, Amazon Stüdyoları’nın görüşmelerine bizzat katılmasının nadiren görüldüğü söyleniyor. Game of Thrones’un gelecek yılda bitecek olmasıyla da dizi sektöründe fantezi dalındaki boşluğu doldurmak isteyen Bezos, anlaşma sağlanabildiği takdirde bu projeye büyük bir bütçe ayıracağı düşünülüyor.

J.R.R Tolkien’ın mirasçılarının Warner Bros’a açtığı ve 2012 yılından bu yana süren The Hobbit ve Lord Of The Rings kitapları telif hakkı davası geçtiğimiz Temmuz ayında sonuçlanmıştı ve Warner Bros varılan adli uzlaşma anlaşması kapsamında muhataplarına 80 milyon dolar ödemeyi kabul etmişti.

yüzüklerin efendisi

Bu haber Yüzüklerin Efendisi hayranlarını oldukça heyecanlandırdı. Yine de beklentiyi yüksek tutmamayı, bunun bir fiyaskoyla sonuçlanacağını söyleyenler de mevcut. Henüz hiçbir şey kesin olmadığı için net bir yorum yapamıyoruz ama gelişmeleri duydukça bilgi vermeye devam edeceğiz. Bizimle kalın 🙂

Facebook grubumuz için tıklayınız…

 

Yorumlar