Ana sayfa Middle Earth Yüzüklerin Efendisi Dizisi ile İlgili Yeni ve Sürpriz Gelişmeler Var!

Yüzüklerin Efendisi Dizisi ile İlgili Yeni ve Sürpriz Gelişmeler Var!

PAYLAŞ

Açıklandığı ilk günden beri Amazon’un Yüzüklerin Efendisi yapımı hakkında oyuncu kadrosu haricinde pek bir şey net olarak bilmiyorduk. Şuan için sadece dizide yer alacak aktörleri net olarak biliyoruz. Dizinin çekimleri eski filmlerin de çekildiği Yeni Zelanda’da çekilecek. Şirketin hakları elde etmek için çok para ödediğini biliyorduk ve Sauron’un hala Güç Yüzüklerini dövmekle meşgul olduğu Orta Dünya’nın İkinci Çağını konu alacağını biliyoruz. Ama hangi aktör hangi karakteri oynayacak? Ne yapacaklar? Bu sorular devam ediyor.

Yeni dizinin Peter Jackson’ın ünlenmiş yapımı Yüzüklerin Efendisi filmlerine ve daha sonraki Hobbit filmleri ile ne kadar ilişki içinde olacağı meselesini de unutmamak gerek. Açıkçası dizi, filmler ile aynı hikayeyi anlatmayacak, ancak aynı karakterlerden bazılarını görebilmemiz mümkün olabilir. Örneğin Sauron, İkinci Çağ’da Üçüncü’de olduğu gibi büyük bir varlıktı ve Elrond’dan Galadriel’e kadar ölümsüz olan birçok elf karakteri vardı. (Hemen aklımıza gelen Legolas karakteri Üçüncü Çağın çok erken döneminde doğmuştu, bu yüzden maalesef dizide kendisini göremeyeceğiz.)

Dizide filmlerden herhangi bir aktör görecek miyiz?

Redanian Intelligence, hem Yüzüklerin Efendisi hem de Hobbit filmlerinde rol alan Ben Fransham’ın yeni dizide olacağını bildirdi. Fransham daha önce, bir goblini, Lothlórien’in bir elfini ve Yüzük Kardeşliği’nde Uruk-hai’nin bir üyesini oynadı ve yıllar sonra The Hobbit: Beklenmedik Yolculuk’ta da rol aldı ve dublör sanatçısı olarak çalışmaya geri döndü. Amazon’un yapımında benzer bir rolü olacağını tahmin ediyoruz, ancak eski filmlerle herhangi bir bağlantısı elbette olmayacak.

Ayrıca yeni bir oyuncunun diziye dahil olduğu da öğrenildi: Anson Boon.

Canlandıracağı karakteri merakla bekliyoruz.

Ve bir başka isim ise Megan Richards.


Yorumlar