Ana sayfa Middle Earth Filmler Yüzüklerin Efendisi Dizisi İptal Mi Edildi?

Yüzüklerin Efendisi Dizisi İptal Mi Edildi?

PAYLAŞ

Bildiğiniz yahut bilmediğiniz ve öğrendiğiniz üzere dünya çapında Çin menşeli virütik bir salgın olan COVID-19 dünyamızı büyük bir tehdit altında bıraktı ve muhtelif yerlerde yer yer can kayıplarına yol açtı. Böyle bir salgının olduğu yerde ise birtakım aksamaların oluşması işten bile değildir. Buna mukabil bazı kesimler Yüzüklerin Efendisi dizisinin zamansız olarak iptal olduğu yönünde açıklamalar yaptı. Bu açıklamalar karşısında bazı hayranların akıllarının karıştığını fark ettik ve bu yazıyı yazmaya karar verdik.

Amazon’un telif haklarını alabilmek için 250 milyon dolar verdiği, dizinin çekimleri ile birlikte 1 milyar dolara ulaşan bütçesi ile tarihin gördüğü en maliyetli dizi olan dizimizin iptal olduğu konusu geçtiğimiz günlerde gündeme geldi. Muhtelif yerlerden yayılan bu haberlerin bir 1 Nisan şakasından ibaret olduğunu söyleyelim. Dünya çapında bir çok alanda ve endüstride görülen aksamalar dizinin çekimlerine de yansımıştır elbette, ama herhangi bir iptal söz konusu değildir. Bilakis, dediğimiz gibi bir gecikme söz konusudur. Amazon resmi olarak bu konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmadı ama şirketin içinden birilerinin Yeni Zelandalı bir haber sitesi olan “nzherald”a gönderdiği bir rapor ortaya çıktı:

“Tedbir mahiyetiyle çekimler 16 Mart Pazartesi gününden başlayarak iki hafta süresince UAP* tarafından askıya alınmıştır….”

“…Ek olarak, 16 Mart Pazartesi günü bütün ekip ve oyuncular için çekimleri bırakma günü olacaktır….”

“…Ekip ve oyuncularımızın, sevdiklerinin ve camiamızın iyiliğini, sağlığını ve güvenliğini ciddiye alıyoruz. Maruziyet riskinin ve virüsün yayılmasını sınırlamak için böyle bir karar aldık.”*UAP: Untitled Amazon Project – İsimsiz Amazon Projesi

Haber kaynağı: https://www.nzherald.co.nz/business/news/article.cfm?c_id=3&objectid=12316871

Yorumlar