Ana sayfa Gündem Haberleri Yüzüklerin Efendisi Dizisine Rekor Bütçe!

Yüzüklerin Efendisi Dizisine Rekor Bütçe!

PAYLAŞ

Yüzüklerin Efendisi dizisini uzun zamandır bekliyorduk ancak gelen haberler beklentilerimizin çok ötesinde! Yeni dizinin ilk sezonu için 450 Milyon dolar harcanacağı bildirildi!

Yeni Zelanda Ekonomik Kalkınma ve Turizm Bakanı Stuart Nash, Morning Post’a verdiği röportajda şunları söyledi:

“Size söyleyebileceğim şey, Amazon’un sadece ilk sezonda 650 Milyon dolar (Yeni Zelanda doları) harcayacağı! Bu olağanüstü, bu gerçekten de şimdiye dek yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak!”

Yüzüklerin Efendisi

Bilgiler, Yeni Zelanda Resmi Bilgilendirme yasası kapsamında açıklandı. Açıklanan bilgiler arasında Amazon’un dizi için 5 sezon daha çekeceği ve ayrıca bir yan seri düşüncesi var!

Bu bilgiler ışığında söyleyebiliriz ki yeni Yüzüklerin Efendisi dizisi fırtına gibi geliyor! Bugüne dek gördüğümüz yapımları düşünelim: Game of Thrones’un sezonluk bütçesi 100 milyon dolardı, Avengers Endgame 356 milyon dolarlık bir bütçeye sahipti ve dünyanın en pahalı filmi Karayip Korsanları 4 ise 379 milyon dolar tutmuştu! Amazon gün geçtikçe beklentilerimizi yukarıya çekmeye ve dünyada yeniden bir Yüzüklerin Efendisi fırtınası estirmeye kararlı görünüyor!

Kaynak: Sputnik

Diğer Yazılarımız İçin!
Bizi Takip Etmek İçin!

Yorumlar