Ana sayfa Middle Earth Filmler Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Galadriel'i belli oldu!

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Galadriel'i belli oldu!

PAYLAŞ

Sinema tarihinin en kült serilerinden biri olan Yüzüklerin Efendisi, bu kez televizyon uyarlaması ile izleyicilerin karşısına çıkacak. Serinin telif haklarını aldığı 2017 senesinden bu yana çalışmalarını sürdüren Amazon, sessiz ve derinden ilerliyor desek, sanırım yanılmış olmayız. Zira şirket, birkaç bilgi dışında projeye dair herhangi bir detay vermekten kaçınıyor. 

Variety’nin sayfalarına taşıdığı habere göre, şu sıralar HBO’nun His Dark Materials adlı dizisinde boy gösteren Morfydd Clark, Yüzüklerin Efendisi serisinin ikonik karakterlerinden Galadriel’in gençliğine hayat verecek. Bu da, Peter Jackson’ın gişe rekorları kıran film serisindeki bir karakteri, Amazon’un dizisinde de izleyeceğimiz anlamına geliyor.

Galadriel, hem Yüzüklerin Efendisi hem de Hobbit serisinde Cate Blanchett tarafından canlandırılmıştı. Yukarıda da belirttiğim gibi Clark ise şu anda HBO’nun BBC One ile ortaklaşa ürettiği His Dark Materials adlı fantastik bir dizide rol alıyor. Yakın zaman önce Crawl, Pride and Prejudice ve Zombies gibi yapımlarda da oynayan Gallerli aktris, önümüzdeki dönemde BBC ve Netflix ortak yapımı Dracula dizisinde görünecek. 

Yorumlar