Ana sayfa Middle Earth J.R.R Tolkien Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Güncel Oyuncu Kadrosu!

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Güncel Oyuncu Kadrosu!

PAYLAŞ

Amazon’un en büyük yapımı olacak olan Yüzüklerin Efendisi dizisinin güncel oyuncu kadrosunu yazımızda topladık. Yakın zamanda çekimlere başlanıldığını ifade eden bir Tweet paylaşan dizi oyuncu kadrosuna da ışık tutuyor.

Dizinin işleyeceği konu olarak İkinci Çağ, yani Güç Yüzükleri’nin yaratıldığı zamanlarda geçeceği. Diziyi sezon olarak sınıflandırırsak en azından ilk sezonda Numenor’un yükselişi ve çöküşü, Saucron’un kendini iyi göstererek halkları kandırması, Tek Yüzük’ün ortaya çıkışı, Gondor ve Rohan’ın kuruluşu ve son olarak dokuz insan kralın Nazgûl’e dönüşmesi olarak görebiliriz.

Sadece bunlarla kalmayıp Aragorn’un gençliğini de göreceğimiz söylentiler arasındaydı. Bu rol için ise Tom Payne aday oyunculardan biriydi.

Tom Payne

Markella Kavenagh’ın dizi de canlandıracağı Tyra karakteri’nin ne gibi bir işlevi olduğu hakkında çok iyi bir bilgi olmasa da, kesinleşen oyunculardan biri.

Markella Kavenagh

Yakın zamanda başrollerden birini canlandıracağı tahmin edilen Will Poulter da bu ekibe katıldı. Karakterine dair pek bir bilgi bulunmayan oyuncunun kötü bir karakter canlandıracağı konuşuluyor.

Will Poulter

Şok haberlerden biri de Ian McKellen dizi de de Gandalf’ı oynamak istediğini belirtti. Dizi bu konu hakkında açıklama yapmasa da bizi güzel bir sürpriz bekliyor olabilir. Mckellen konu hakkında yaptığı açıklama ise

“Başka Gandalf mı? Henüz teklif gelmediği için ‘Evet’ cevabı vermedim. Gandalf, 7 bin yaşındaydı. Rolü tekrar oynamak için o kadar da yaşlı sayılmam.”

“Lord of the Rings” dizi serisinin ekran tarihinin en büyük bütçeli yapımı olacağı konuşuluyor, görsel efektler ve post-prodüksiyon içinde olmak üzere bütçenin 1 milyar dolar ve üstüne kadar çıkabileceği de belirtiliyor. 

Yorumlar