Ana sayfa Middle Earth Filmler Yüzüklerin Efendisi: Gollum Oyunu Hakkında Yeni Detaylar Geldi!

Yüzüklerin Efendisi: Gollum Oyunu Hakkında Yeni Detaylar Geldi!

PAYLAŞ

Filmlerde hikâyesi çok az anlatılan Gollum karakteri, “Yüzüklerin Efendisi:Gollum” oyunu ile kendi hikayesine kavuşuyor. Oyundan ilk detaylar geldi!

Geçtiğimiz yıllarda piyasaya çıkan Middle-Earth: Shadow of Mordor ve Shadow of War oyunları Yüzüklerin Efendisi serisinin yeni nesil oyunları olmuştu. Monolith Productions firmasının adı altında yayınlanan iki oyun da kendi türlerinde oldukça başarılı oyun deneyimi sunsalar dahi, Yüzüklerin Efendisi hayranları olay örgüsünü ve işlenişini beğenmemişlerdi. 2019 yılı mart ayında Middle-Earth lisansını Monolith Productions’dan devralan Daedalic Entertainment, bir süredir üzerinde çalıştıkları Gollum oyunu hakkındaki ilk detayları oyuncularla paylaştılar.

Adından da anlaşılacağı üzere The Lord of the Rings: Gollum, oyunculara filmden de tanıdığımız Smeagol karakterinin Tek Yüzük tarafından nasıl baştan çıkarılarak Gollum karakterine dönüştüğünü anlatacak. Gollum PS4, Xbox One gibi oyun konsollarının ve PC’nin yanı sıra, bu sene içerisinde piyasaya çıkması planlanan yeni nesil PS5 ve Xbox Series X gibi oyun konsolları için de görücüye çıkacak.

Daedalic oldukça zengin hikâyeler sunan oyunlarıyla biliniyor. Firmanın Gollum oyunu içinse büyük planları bulunmakta. Öncelikle oyun Epic Games’e ait olan Unreal Engine 4 ile oluşturulmakta; yani grafiklerinin göz alıcı olacağı şimdiden bilinebilecek bir durum. Ayrıca oyunda çift-kişilik mekanikleri, devasa haritası olan bölümler bulunacak. Oyunun ortalama 20 saat sürmesi planlanırken, “gizlilik” teması altında ilerlemesi ve diğer LOTR oyunlarının vahşi temasından uzakta kalması planlanıyor.

Gollum Tasarımı Lord of the Rings Filmlerindekine Benzemeyecek

Bu görselin boş bir alt özelliği var; dosya ismi: 4.jpg

Yüzüklerin Efendisi: Gollum oyunu geliştiricisi olan Daedalic, Gollum’un Peter Jackson filmlerindeki muadiline benzemeyeceğini doğruladı. Yüzüklerin Efendisi’ndeki Gollum’un kirli ve pis görüntüsü ile karşılaşmayı bekleyen hayranlar oynadıkları Gollum yaratığını fiziksel görünüş açısından tanımayabilir, çünkü Yüzüklerin efendisi üçlemesinden tamamen farklı bir Gollum karakteri yaratılacak.

Yüzüklerin Efendisi:Gollum, Daedalic Entertainment tarafından geliştirilecek anlatı-macera türündeki, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filmleri arasında Gollum karakterini oynayacağımız bir oyun olma niteliğine sahip olacak.

Daedalic Entertainment, en iyi anlatıma odaklanan point and click macera oyunlarıyla tanınan bir Alman geliştirme stüdyosudur. Geliştiriciler, daha önce 2015 yılında Orta Dünya girişimcilerine başarılı bir şekilde sundukları Yüzüklerin Efendisi dünyasında nasıl bir hikaye anlatımı deneyimi yapmak istediklerini bolca tartıştılar. Bunun sonucunda Yüzüklerin efendisi: Gollum oyunu akıllara gelmişti.

Yüzüklerin Efendisi: Gollum oyunu hakkındaki yeni bilgiler Microsoft Edge’de bir özellikte (Wccftech aracılığıyla) ortaya çıktı. Usta yapımcı Kai Fiebig, oyundaki ve Yüzüklerin Efendisi: Yüzük kardeşliği filminde kurulup Peter Jackson üçlemesinin sonraki filmlerinde değiştirilen Gollum karakter tasarımı arasındaki farkları tartıştı.

“Sadece filmleri izleyenleri hoşnut etmek istemiyoruz. Ama kısacası Andy Serkis’e benzemiyor. Olduğu kişi ile başladık ve sonra onu geliştirdik. Gollum’un bir zamanlar insana benzeyen biri olduğunu görebilirsiniz, yüzük onu bozmadan önce. Filmlerden daha fazla hikaye anlatımı olanaklarımız var ve bizim için farklı bir duygu kümesi göstermek çok önemliydi. Neredeyse sevebileceğiniz birine ihtiyacımız var, öte yandan gerçekten korkabileceğiniz birine ihtiyacımız var. Ve bazı noktalarda güvenin bize, ondan korkacaksınız.”

Yüzüklerin Efendisi:Gollum oyunu Hakkında Detaylar

Gollum’un kişiliğinin ikiliği doğasının, Yüzüklerin Efendisi: Gollum oyunu için önemli bir detay olacağı söyleniyor. Oyun Tasarımcısı Martin Wilkes, oyuncunun farklı noktalarda Sméagol veya Gollum’un tarafını tutması gerektiğini açıkladı, bu da daha sonra farklı bir taraf seçmeyi zorlaştıracak. Nazgullar da Yüzüklerin Efendisi: Gollum’da görünecek, ancak Sanat Yönetmeni Mathias Fischer filmlerde olanlar kadar korkutucu görünmeyeceklerini doğruladı. Orta Dünya için Shadow of War da DLC ile beraber Yüzük Tayfları’nı önemli ölçüde değiştirdiğinden, Nazgullar video oyunları için ilk kez değiştirilmeyecek.

Görünüşe göre Yüzüklerin Efendisi: Gollum, Orta Dünya evrenine Yüzüklerin Efendisi’nin diğer tüm uyarlamalarından çok farklı bir yaklaşım hedefliyor. Karakterin en tanınmış versiyonu olduğu için Gollum’un Andy Serkis versiyonunu oyuna koymak kolay olurdu, ancak insanlar Daedalic Entertainment tarafından belirlenen ve yeni talimatlarla geliştirilen Gollum’un ne getireceği konusunda oldukça heyecanlı bir bekleyiş içerisindeler.

Lord of the Rings: Gollum oyununun çıkış tarihi ne zaman, sorusu henüz net olarak yanıtlanmasa da oyunun 2021 yılında yayınlanması planlanıyor.

Oyunla İlgili Mini Video

Oyunla ilgili bazı şeyleri videoda bulabilirsiniz. Video tamamen ingilizce maalesef. Ancak biraz çevirmek gerekirse bahsedilenler Gollum oyununun Shadow of Mordor ve Shadow of War oyunlarından farklı olarak daha çok hikayeye yöneleceği yönünde. Oyunun Ps5, Xbox x gibi yeni seri platformlara da geleceği söyleniyor. Tolkien Estate ile iletişimde olacakmış oyun geliştiricisi.

Yorumlar