Ana sayfa Middle Earth Filmler Yüzüklerin Efendisi Orkestrası Tekrar İstanbul’da!

Yüzüklerin Efendisi Orkestrası Tekrar İstanbul’da!

PAYLAŞ

Hepimizin de bildiği gibi, ‘’The  Lord of the Rings in Concert’’ ekibi geçtiğimiz nisan ayı içerisinde Yüzüklerin Efendisi hayranlarına İstanbul’da bir müzik ziyafeti vermişti. Tam 100 kişilik koro ve 86 kişilik senfoni orkestrası ile bizi Orta Dünya’nın yaban ellerinde gezintiye çıkaran harikulade bir müzik şölenine tanık olduk.

Howard Shore’un bestelediği Yüzüklerin Efendisi müzikleri, Filarmonia İstanbul Orkestrası ile Zorlu Performans Sanatları‘nda Tolkien hayranlarının kulaklarının pasını sildi. Etkinlik sadece iki gün sürmüştü ve 02-03 Nisan tarihlerinde gerçekleşmişti.

SIKI DURUN!!

The Lord of the Rings in Concert ekibi resmi sitesinde tur programlarını açıkladı ve önümüzdeki yıl yine İstanbul’da, Zorlu Center’da bizlerle olacak!! Üstelik konser tarihleri de açıklandı. 20-21 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da olacak olan orkestra, bizi yine Orta Dünya’ya götürecek. İlk konserde Yüzük Kardeşliği’ndeki müzikler vardı, şimdi de İki Kule filmi müziklerini dinleyeceğiz.

lotr konseri

Müziklerin ne kadar efsanevi olduğunu bütün Orta Dünya hayranları bilir, bugüne kadar ”Şu sahnedeki müzik güzel olmamış” tarzında bir ifade duymadım. Bu yüzden Howard Shore’a sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Konser şüphesiz ki Yüzüklerin Efendisi hayranlarının da bir araya gelmesine vesile olacaktır. ”Çevremde de hiç LotR hayranı yok kimse beni anlamıyor.” diyen arkadaşlarımız için iyi bir fırsat sanki.

Konser biletleri şimdilik belli olmadı. Fiyatlar belli olduğunda yine en kısa sürede sizi bilgilendireceğimizden hiç şüpheniz olmasın!! Yine de fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, nisan ayındaki konser fiyatlarının bulunduğu bu yazımıza bakabilirsiniz.

 

Yorumlar