Ana sayfa Middle Earth Yüzüklerin Efendisi Temalı Bir MMORPG Oyunu Geliyor!

Yüzüklerin Efendisi Temalı Bir MMORPG Oyunu Geliyor!

PAYLAŞ

Amazon Game Studios Yüzüklerin Efendisi temalı yeni bir MMORPG geliştireceğini duyurdu.

Bu MMORPG oyununu oynaması ücretsiz olacak ve hikaye olarak da Peter Jackson’un film üçlemesine nazaran J. R. R. Tolkien’in kitaplarına bağlı kalacak. Amazon Game Studios’un Leylou Technologies ve Middle-earth Enterprises ile birlikte geliştirdiği bu oyunu hem PC hem de Konsol üzerine oynayabileceğiz.

Aslında Amazon tarafından açıklanan MMORPG oyunu, geçen sene Athlon Games tarafından açıklanan Yüzüklerin Efendisi projesi ile aynı proje. Amazon Game Studios aynı zamanda bu projeyi Destiny, WoW, Everquest, Planetside gibi yapımlarda çalışmış birçok tecrübeli isim ile birlikte geliştirecek. Geliştirici ekip de Amazon Game Studios’un kendi oyunu New World ile aynı ekip olacak.

Amazon Game Studios’tan Christoph Hartmann konu hakkında: “Tolkien’in Orta Dünya’sı dünyadaki en zengin kurgulardan birine sahip ve bu tecrübeli geliştirici ekibimize, oynamak ve yaratmak için muazzam bir fırsat sunuyor” dedi.

Bildiğimiz üzere Amazon aynı zamanda 2.çağda geçecek olan bir Yüzüklerin Efendisi dizisinin de yapımcılığını üstlenmiş durumda. Her ne kadar MMORPG oyununun ve Dizinin yapımcılığının birbirinden ayrı şekilde ilerleyeceğini belirtmiş olsalar da bu oyunun 2007 yılında çıkan The Lord of the Rings Online ile bir bağlantısı olup olmayacağından bahsetmediler. Gelişmeler oldukça sizleri bilgilendireceğiz. Takipte kalın!

Kaynaklar

  1. Amazon
  2. Amazon Game Studios