Ana sayfa Animeler Zankyou no Terror Spoilersız Tanıtım

Zankyou no Terror Spoilersız Tanıtım

PAYLAŞ

Zankyou no Terror, Türkçesi ile Yankılanan Terör anlamına gelmektedir. 2014’te çıkan animemiz büyük beğeni toplamıştır. Polisiye ise size biraz Death Note’u anımsatır ama daha kısa ve öz hali diyebiliriz buna. Tanıtımımıza geçelim.

Zankyou no Terror

Başkent Tokyo’da yine olaylar karışık. Aslında gayet normal gözüken 2 genç, ve onların normal olmadığının farkına varılan bir video.

Kendilerini Sphinx 1 ve Sphinx 2 olarak tanıtan 2 zeki lise öğrencisinin etrafında şekilleniyor anime. Çocukluklarından beri her an yan yana ve omuz omuza olan gençlerin ufak bir sıkıntıları var.

2 dost öncelikle internete bir terör saldırısının haberini verdikleri videolarını yüklüyor. Fakat elbette 2 kasklı ve ciddiyetten uzak görünen bu gençleri kim, nasıl umursayabilir ki?

Videoda belirtilen her şeyin harfi harfine gerçekleşmesi üzerine ise iş artık ciddiyete biniyor.
Daha önce görülmedik terör saldırılarını sahiplenen bu gençler kısa zamanda tüm Japonya’da duyulur, bilinir hale geliyorlar.

Ve yine her animede olduğu gibi burada da bu gençleri enselerinden yakalayacak zeki bir dedektif bulunuyor. Aslında işinden azat edilmiş dedektif ister istemez olayın içine dahil oluyor, ve kaç-kovala oyunu başlıyor.

Fakat her ne kadar zeki olunursa olunsun başa çıkılması zor sorunlar ile boğuşan Sphinx dostları, bir yandan da normal lise hayatlarını devam ettirmek ile mücadele ediyor.

Aksiyon ve dramın harika bir birleşimi olan bu kısa animeyi kesinlikle ama kesinlikle izlemenizi öneririm.

Yorumlar