Ana sayfa Oyunlar Zelda Serisinin Yeni Oyunu Breath of The Wild 2’da Bizi Neler Bekliyor?

Zelda Serisinin Yeni Oyunu Breath of The Wild 2’da Bizi Neler Bekliyor?

PAYLAŞ

Bu yazımızda sizlere geçtiğimiz E3’de duyurulan Breath of the Wild devam oyununda bizi nelerin beklediği ve nasıl bir oyun olacağı hakkında bilgiler vereceğiz.

Ganondorf’un dönüşü

Ganondorf’u en son 13 yıl önce Twilight Princess’ta görmüştük. Neredeyse oynayan herkesin bayıldığı bu villain, devam oyununda bizleri bekliyor olacak. Bu da oyunun hikayeye ve devasa bir dış dünyaya büyük önem vereceği anlamına geliyor.

Breath of the Wild’da Calamity Ganon çok zayıf kalmıştı ve o aradığımız tatmin edici finali yakalayamamıştık. Fakat trailerdan yola çıkarak tahmin ettiğimiz gibi Ganondorf devam oyununda bizleri bekliyorsa şüphesiz ilk oyununkinden çok daha tatmin edici bir hikaye ve dünya da bizi bekliyor.

Zindanlar

Evet, tahmin edeceğiniz gibi bir diğer önemli husus zindanlar. Bir çok oyuncu Breath of the Wild’daki zindanları eski oyunlardaki gibi olmadıkları, aksine kısa ve kolay oldukları hakkında eleştirmişti. Zelda oyunlarının büyük bir parçası olan zindanların eksikliğini ”Divine Beast” sistemi ile bir nebze kapatsalar da yetmedi.

Eğer Breath of the Wild devam oyunu bu eksiklikleri kapatıp geleneksel zindanlara bağlı kalırsa, sadece ilk oyunu değil, gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olarak kabul edilen Ocarina of Time’ı da geçebilir. Ganondorf’un dönüşü de oyunun bu yönde ilerleyeceğini göstermiyor değil. Üstelik trailerda gördüğümüz gibi Zelda’nın yanımızda yol arkadaşı olduğundan bahsetmiyorum bile.

Nintendo tüm bu beklentilerimizi karşılayabilirse, Breath of the Wild devam oyunu ile çok önemli ve başarılı bir yapıma imza atabilir.

Trailer’da herhangi bir çıkış tarihi verilmedi. Oyun sadece Nintendo Switch’e çıkacak. Heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

Yorumlar