Ana sayfa Star Wars Filmler Ziyaret Edebileceğiniz Star Wars Setleri!

Ziyaret Edebileceğiniz Star Wars Setleri!

PAYLAŞ

Ziyaret Edebileceğiniz Star Wars Setleri ‘ni birer birer sizler için hazırladık!

1-)  The Force Awakens – Luke’un Göründüğü Yer

1

Skelling Micheal adası 17. yüzyılda manastır olarak kullanılmıştır. İrlanda’nın güneybatısında bulunmaktadır. Aynı zamanda da burası Dünya Miraslar Listesi’nde yer almaktadır.

2-) Return of the Jedi – Endor’un Ormanlık Ayı

2

Grizzly Creek Redwoods State Park, Kuzey Kaliforniya’da bulunuyor. Park şuanda biraz zarar görse de halen güzelliğinden bir şey kaybetmiş değil!

3-) A New Hope – Tatooine

3

Tunus’a giderseniz buraya benzer bir çok yer görebilirsiniz.

4-)  Revenge of the Sith – Alderaan

4

Alderaan İsviçre’deki bir kayak merkezi olan Grindelwald’da çekilmiştir. Aynı zamanda Altın Pusula filminde de set olarak kullanılmıştır burası.

5-) Return of the Jedi – Sarlacc Çukuru

5
Boba Fett’i hani şu galaksideki en taşaklı kelle avcısının, Return of The Jedi’da dişli bir kum çukuru tarafından nasıl da kabaca yok edildiğini hatırlıyor musunuz? Carkoon’un büyük çukuru aslında Arizona’da bulunan Yuma Çölündeki Buttercup Vadisidir. Orası her ne kadar tıklım tıklım olmasa da, bu açgözlü hayranları oraya gitmekten alıkoymuyor.

6-) The Empire Strikes Back – Hoth

6

Hoth sahnesi Norveç’te Finse köyünde çekilmiştir. Eğer soğuğu seviyorsanız buraya uğrayabilirsiniz!

7-) The Phantom Menace – Naboo Ormanı

7

Whippendell Ormanı İngiltere’de bulunmakta. Eğer burada bir su altı kenti arayacaksanız boşa kendinizi yormayın, çünkü bulamazsınız 🙂

😎  I, II, ve III. Film – Theed Sarayı – Naboo

8

İtalya’da bulunan Napoli Caserta Kraliyet Sarayı film için çok iyi bir seçim olmuş. Halka açık olan bu yeri dilerseniz gezebilirsiniz.

9-) Attack of the Clones – Amidala’nın Sarayı

9

Sarayın içi İtalya’daki sarayda çekilmişken dış tarafta olan sahneler İspanya’daki Plaza da Espana Amerikan sergisi için inşa edilmiştir. Mimari açıdan gerçekten çok güzel.

10-) A New Hope – Yavin’in Dördüncü Ayı

10

Mayalar tarafından yapılan ve zamanla tahrip görmüş bu muhteşem yapılar filmlerde önce sithler tarafından kullanılmış ardından isyancıların ana üssü haline gelmiştir.

 

Yorumlar